Sybilla Oracle cards - karty cygańskie

Sybilla Oracle cards – karty cygańskie, znaczenie i omówienie kart

Wyrocznia Sybilli, inaczej Sybilla Oracle Cards, to karty będące rozszerzoną talią cygańską z pięknymi znaczeniami i szerokim zastosowaniem. Doskonale nadają się do prognoz ogólnych, rocznych, do odpowiedzi na pytanie „co mnie czeka”. Pokazują sytuacje ale również i stany emocjonalne, uczucia, myśli. Jest możliwość aby bezpośrednio za ich pomocą odpowiadać na pytania a ponieważ ta talia ma aż 52 karty to możemy uzyskać pełne i wyczerpujące odpowiedzi.

W internecie mało jest materiałów dotyczących tych kart, a jeśli już coś znajdziemy to zwykle jest to w języku angielskim. Ponieważ ta talia jest jedną z moich ulubionych, postanowiłam przybliżyć znaczenia każdej karty i tym samym pomóc osobom, które również jak ja, są talią zauroczone.

Poniżej znajdziecie więc znaczenie i omówienie wszystkich kart.

 1. Stara kobieta – mówi o mądrości i doświadczeniu przez życie. To decyzje w oparciu o coś, to również osoba, która może doradzić. W negatywie może mówić o upartości i nieustępliwości, skostniałych poglądach i braku chęci kompromisów. To również karta obaw przed starzeniem się oraz może mówić, że nadchodzi koniec jakiegoś etapu, czas się kończy. Może symbolizować matkę lub babkę.
 2. Messenger/Posłaniec – Ogłoszenie lub zaproszenie. Oczekiwanie na wyniki i / lub połączenie telefoniczne. Istnieje ważna wiadomość, którą musisz przekazać i powiadomić innych.
 3. Wiadomość/List – odpowiedź, zatwierdzenie, wniosek, dokument, umowa. Wiadomość za pośrednictwem dowolnego trybu komunikacji. Wiadomości przynoszą zmiany w ten czy inny sposób. Nowa szansa lub wyzwanie.
 4. Złodziej/Oszukiwanie. Utrata czegoś, niewłaściwe umieszczenie, oszustwo. Ta karta oznacza wszystko, co zostało skradzione – nie musi być fizycznie zabrana. Kradzież trwa cały czas. Spędzanie czasu z kimś, kto cię wysysa, jest formą kradzieży – kradną ci spokój. Kiedy ta karta znajduje się obok karty wroga, pojawia się ostrzeżenie, aby uważać na kosztowności i rzeczy cenne
 5. Sługa – samotna kobieta. Niezbadane terytorium. Posłuszeństwo. W niektórych sytuacjach jest się zbyt uległym. To również wykonywanie poleceń, służenie pomocą.
 6. Usługa – Większa liczba osób, coś zorganizowanego. Otrzymywanie pomocy lub oferowanie pomocy innym. Pomoc formalna, ktoś z zewnątrz świadczy nam usługi, pomaga.
 7. Lekarz – Medycyna, mężczyzna lub kobieta. Dbanie o swoje zdrowie. Doradca. Potrzeba uzdrowienia emocjonalnego lub fizycznego. Problemy medyczne. Emocjonalna rana, którą musisz zabandażować. Ktoś kto pomaga bo ma wiedzę.
 8. Żona – Niezgoda i nierozwiązane problemy. Chęć bycia w zaangażowanym związku. Może symbolizować prawdziwą żonę. Coś trzeba pielęgnować.
 9. Fałsz – Kłamstwa, zepsucie, negatywność, osoby fałszywe. Zdrada. Osoba o dwóch twarzach. Oszustwo najgorszego rodzaju. Próbowanie ukryć jakiś błąd lub kłamstwo. Okłamywanie siebie, że wszystko jest w porządku, a w rzeczywistości tak nie jest.
 10. Wróg – Słabość. Wrogość. Oszust. Zwątpienie w siebie. Przeciwstawne idee i sprzeczne postawy.
 11.  Przeciwnik/Foe-  Ktoś, kto uważa pytającego za wroga lub cel, będzie ingerował w jego życie. Wróg najczęściej odnosi się do znanego wroga, takiego jak teść, współpracownik, sąsiad lub ktoś inny ze swojego środowiska społecznego; karta Wroga odnosi się do ukrytego wroga. Wróg, choć prawdopodobnie ktoś znany pytającemu, może być także kimś bliskim, kogo nie podejrzewają. Może to być dźgająca w plecy, oszczercza osoba, która stara się sabotować nadzieje, plany lub ambicje pytających. Odwrócona:W otoczeniu kart ujemnych może to być wróg, który zadaje obrażenia życiu Pytającego i nie ma zamiaru się zatrzymywać. Jeśli otoczony jest pozytywnymi kartami, obrażenia wroga będą minimalne lub nieskuteczne; usunięcie zagrożenia może być możliwe.
 12.  Przyjaciel– Przyjaźń. Pozytywne wiadomości. Zdobyta wiedza. Oznacza aspekty twojej osobowości, które odrzuciłeś, ale są gotowe do włączenia się i uznania.
 13.  Radość – Radość , dobra zabawa . Kreatywność, przyjemność z rozrywki. Dobre samopoczucie. Uczestniczyć w sprawach, w których jest dużo radości i śmiechu. Harmonia między przyjaciółmi i bliskimi.
 14. Myśl – planowanie. Kontemplacja, niezdecydowanie, proces myślenia. Nauka. Medytując o twoich problemach. Informacje o trawieniu. Forma marzeń.
 15. Więzienie– Ograniczenia, zasady. Uwięzienie, samotność. Sugeruje, że niektóre sytuacje lub relacje powodują, że czujesz się ograniczony. Być może doświadczasz utraty wolności w niektórych obszarach swojego życia. Alternatywnie, ta karta reprezentuje twoje poczucie wstydu winy. Mówi ci, abyś przestał się karać. Być może twoje nieaktualne przekonania lub stare sposoby myślenia uniemożliwiają ci pójście gdziekolwiek. Cenzura. Nie można wyrazić siebie.
 16. Pieniądze – Dziedziczenie. Zwycięstwo, szczęście, obfitość. Zwiększać. Bogactwo, jeśli ta karta jest obok karty FORTUNE. Sukces i dobrobyt są w twoim zasięgu. Zaufanie, poczucie własnej wartości, sukces lub wartości.
 17. Uczony – senior, emerytura, długowieczność. Mądrość lub przebaczenie. Oferowanie wskazówek dotyczących niektórych codziennych problemów.
 18. Poszukiwacze przyjemności (pragnienie) – lęk, tęsknota, pragnienie, myślenie życzeniowe. Pragnienie lub pragnienie czegoś, co wymyka się spod kontroli. Jeśli jednak wystarczająco mocno chcesz, możesz zamanifestować to, czego pragniesz, jeśli jest to najwyższe dobro dla wszystkich zainteresowanych.
 19. Prezent – darowizna, prezent, wkład. Nagrody. Akt dawania i otrzymywania.
 20. Fortuna – zwycięstwo, gwarancja satysfakcji, sprzedaż, cud. Chwalcie całą swoją obfitość. Szczęśliwa passa. Twoje marzenia się spełniają. Wewnętrzne bogactwa, niewyrażone talenty.
 21. Lord – właściciel domu. Szef. Nauczyciel. Obowiązki. Możesz czuć, że ktoś inny ma władzę nad twoim życiem i dyktuje, co możesz, a czego nie możesz zrobić.
 22.  Dom– więzi rodzinne i emocjonalne. Dom, biuro, bezpieczeństwo. Środowisko, w którym mieszkasz. Projekt.
 23. Wesołość/Cherfulness – impreza towarzyska, przyjęcie, wesele / baby shower, uroczystość. Potrzeba więcej wyjść i dobrze się bawić. Niepewność umiejętności społecznych.
 24. Wyniosłość (duma) – Arogancja, zarozumiałość. Zbyt ambitny. Popisywać się.
 25. Ślub (małżeństwo) – zaangażowanie, więź, utrata niezależności, małżeństwo. Potrafi przewidzieć małżeństwo. Głównie karta związku i zaangażowania. Obligacja lub umowa.
 26. Nadzieja – oczekiwanie, czekanie. W przyszłości. Wiara w pozytywny wynik. Wszystko jest możliwe przez wiarę.
 27.  Młoda kobieta– Randka w ciemno. Reprezentuje wychowanie, pasywność, troskę o naturę i miłość. Odnosi się do twoich kobiecych aspektów lub twojej matki. Alternatywnie reprezentuje pokusę i poczucie winy.
 28. Kupiec (zysk) – Zysk, przewaga, wzrost, gratis. Otwarty na zmiany i patrząc na rzeczy z innej perspektywy. Aspiracje biznesowe i cele zawodowe. Alternatywnie ty lub ktoś wykorzystuje przewagę w negatywnym świetle.
 29. Dziecko – nowy początek. Ciąża, dziecko. Naiwność, brak doświadczenia. Etap niemowlęcy. Rozpoczęcie projektu lub relacji. Zaspokajanie stłumionych pragnień i niespełnionych nadziei. Tęsknota za przeszłością.
 30. Stałość– Brak zmian, solidny, rozliczalny, naprawiony. Wszystko pozostaje takie samo, zwykle jest to pozytywne. Jeśli zastanawiasz się nad sytuacją negatywną, nie wygląda na to, że poprawi się.
 31. Rozmowa (sędzia) – ostateczny werdykt, decyzje władz. Ważenie za i przeciw w danej sytuacji. Przechodzenie testu. Poszukiwanie akceptacji, by iść naprzód.
 32. Malady / Choroba – ciężar, odzysku, opieszałość. Negatywne samopoczucie. Choroba, ale wewnątrz karty, jest również wskazówką do wyzdrowienia. Możliwość wykorzystania choroby jako wymówki, aby nie zajmować się czymś lub kimś. Nieprzyjemne zmiany. Niemożność poradzenia sobie z sytuacją.
 33. Smutek(Strata) – Ryzykowny, spadek, spadek, przegrywanie. Czegoś się nie da zrobić. Problemy z pieniędzmi. Zerwanie związku. Zakłady przeciwko kursom i przegrane. Nie można zobaczyć przyczyn twoich problemów i konsekwencji swoich decyzji.
 34. Frywolność – niezdecydowany, nieregularny, kapryśny, zmieniający się.
 35. Miłość – szczęście, przywiązanie, miłość, pozytywne. Sytuacja emocjonalna z udziałem uczuć. Romans. Miłość osoby lub rzeczy.
 36. Kochanie– Kobieta, która pyta, sygnifikator pytającego; dama, żona, dziewczyna. Jeśli jesteś kobietą, ta karta przedstawia cię podczas czytania. Karty otaczające ukochaną powiedzą ci, co się obecnie dzieje. Jeśli jesteś mężczyzną, to ukochana jest twoją szczególną damą lub dziewczyną. Jeśli go nie masz, może reprezentować dobrą koleżankę lub siostrę.
 37. Kochanek – Mężczyzna który pyta, sygnifikator: wyjątkowy mężczyzna, mąż, chłopak. Mężczyzna tzw. docelowy dla pytającej kobiety. Jeśli jesteś kobietą, to kochanek jest twoim wyjątkowym mężczyzną lub chłopakiem. Jeśli go nie masz, może reprezentować męskiego przyjaciela lub brata. W przyszłości spot przewiduje potencjał romansu.
 38.  Melancholia– Smutek, niechciany, płacz, wahania nastroju, niekorzystne sytuacje. Łzy bólu. Czas niepokoju. Bardzo pogrążony w depresji.  To minie, tymczasowy stan umysłu. Oznacza rozczarowania.
 39. Żołnierz (mężczyzna w mundurze) – Drugi mężczyzna, osoba sprawująca władzę. Profesjonalne relacje. Jako osoba będzie to każdy, kto nosi mundur. Wiadomości pochodzą od tej osoby, która jest bardziej formalna niż osobista. Jeśli zaangażujesz się w tego człowieka, on cię pokocha i cię opuści. Playboy. Oznacza dyscyplinę i strukturę. Narzucanie innym myśli i uczuć. Przygotowanie do „stoczenia bitwy” nad problemem.
 40. Kapłan– Wiara, moc modlitwy, konotacja religijna, kościół lub kaplica. Każdy uczestnik zorganizowanego systemu przekonań. Budynek typu kościelnego. Duchowość. Ostatnie namaszczenie. Potrzeba moralności. Czystość i abstynencja. Represje seksualne.
 41. Podróż – podróż. Nagły wypadek. Start, fizyczna podróż. Wakacje. Oznacza zyski, samopoznanie lub postęp. Przyjemna i harmonijna zmiana. Ruch, zwykle pozytywna zmiana dla pytającego. Może to być podróż dla przyjemności lub w interesach albo może oznaczać przeprowadzkę do nowego domu lub miejsca prowadzenia działalności. Ta karta sugeruje ruch wokół Pytającego. Być może nadszedł czas, aby pytający pożegnał się z czymś i kontynuował podróż drogą życia. Okoliczne karty powiedzą więcej o wskazanej zmianie. Odwrócona: nieudane plany podróży, ktoś się spóźnia lub się nie pokazuje, a może jest podróż, której należy unikać. Rzeczy mogą być w stagnacji; brakuje rozmachu. Niechęć do robienia postępów w związku, postępów zgodnie z planem lub narażania się na nowe rzeczy.
 42. Westchnienia (Wdowa) – Rozwód, samotność, smutek. Kobieta w smutku. Sytuacja, która powoduje ból. Kobieta bez partnera. Menopauza. Izolacja i poczucie porzucenia. Rozróżniaj rzeczy i nadaj im priorytety. Strach przed separacją. Czuć się zaszczyconym.
 43. Śmierć– Pożegnanie, finalizacja, zakończenia, odpowiedź brzmi „nie”. To koniec.. Czas by iść naprzód. Zapomnij o przeszłości i idź w innym kierunku.
 44. Wierność (dobra wiadomość) – Tak, pozytywne wyniki. Ogłoszenie. Zaliczenie testu Intuicja. Lojalność. Hojność. Ochrona. Wierność. Silne wartości i dobre intencje pozwolą ci iść naprzód w świecie i odnieść sukces.
 45. Pociecha (trochę pieniędzy) – podwyżka, bonus, zakup, mała wygrana, zwrot pieniędzy. Może być niewielkim przebiciem lub podwyższeniem. Znalezienie lub zdobycie łupów, o których zapomniałeś. Otrzymanie czeku na zwrot pieniędzy, rabatu itp. Uprawnienie.
 46. Nieszczęście– Złe wieści, dyskomfort, przeszkody. Nieszczęśliwy. Karta ostrzeżenia. Potencjalna niefortunna sytuacja lub dziwaczna okoliczność. Oczekuj nieoczekiwanego. Coś wymaga Twojej uwagi. Zatrzymaj i przemyśl konsekwencje swoich działań.
 47. Reunion – lojalność, uczciwość, bezwarunkowe, przyjaźń. Lojalna osoba lub sytuacja. Ufny przyjaciel. Wolontariusz. Odnowienie kontaktu z kimś, powrót kogoś z przeszłości.
 48. Desperacja/Despair – Frustracja, negatywne emocje, zirytowanie, zły nastrój. Karta emocji. Problemy ze złością.
 49. Oczekiwanie (zazdrość) – szpiegostwo, uraza, zazdrość, druga kobieta. Pragnienie tego, co nie jest twoje. 
 50.  Wdowiec– Starszy krewny. Żałoba. Pamięć o przeszłości. Samotny i smutny człowiek. Sytuacja, którą należy zaakceptować. Kręcenie nad ukochaną osobą. Izolacja i poczucie porzucenia.
 51. Pokój – firma, spotkania, sprawy do załatwienia, praca zespołowa. Akt przyjmowania gości i powitania przez innych. Zwykle w grę wchodzi element zaskoczenia. Ta karta może reprezentować zlecenie. Nowe mocne strony i nowe role.
 52. Niespodzianka – ustalenia, uznanie. Wyłania się sytuacja, która zaczęła się okropnie i okazała się świetna. Otrzymywanie dobrych wiadomości o niepokojącym stanie. Otwórz się na uznanie i skonfrontowanie swoich uczuć.

Świetne znaczenia, z rozbudowanym opisem znajdziecie również tutaj: https://divinationlessons.wordpress.com/2019/10/25/sibilla-card-divination/

Strona jest po angielsku ale jest obecnie tyle opcji i możliwości tłumaczenia całych stron, że dla chcącego nic trudnego 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − 6 =