wróżka

Rycerz Buław Mary el Tarot

Rycerz Buław, a na karcie widzimy może może zwierzę a może jakąś mięsożerną pierwotną bestię?

Dla mnie kojarzy się on z jakąś surową energią i mocą bardzo intensywną i bardzo skupioną. Hipnotyzujące spojrzenie stworzenia nie przeraża moim zdaniem, on bardziej pociąga i skłania do tego aby przyłączyć się do niego ponieważ ludzka, czy też człekokształtna, ręka wyciągnięta jest w naszym kierunku a widnieje na niej symbol błyskawicy czyli właśnie tej mocy.

Jak ja widzę tą kartę?

Można by powiedzieć że istota rzuca nam wyzwanie do tego aby podjąć jakieś działanie – może to być poszukiwanie wiedzy, może to być zgłębianie siebie tajemnic, pracowanie ze swoją pasją. To istota chce się z nami komunikować. Można pomyśleć, że może to być człowiek pod wpływem jakiegoś zaklęcia albo po prostu w jakiejś innej postaci, mający szczególne zdolności. Wygląda on też tak jakby chciał nas zapewnić o czymś albo przekazać nam jakieś ostrzeżenie, lub teraz przyszło mi do głowy, że może chodzić tutaj o przeprowadzenie nas przez jakieś niebezpieczeństwo w oparciu o swoje doświadczenie. Również wydaje mi się, że błyskawica na jego człeko-podobnej ręce może mówić o jakiejś transformacji, o wielkiej energii która towarzyszy tej przemianie i może wprowadzić nas w zupełnie inny, nowy świat.

Sama autorka mówi, że początkowo istota z talii miała być czarną panterą, ale w miarę tego jak powstał obraz, przybrała ona właśnie taki niespotykany kształt i malarka sama zdecydowała, że jest on dla niej najbardziej odpowiedni.

Rycerz Buław

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery − 4 =