wróżka

9 Buław Mary El Tarot

9 Buław Mary El tarot czyli kolejna karta z talii, która jest inna, ale zarazem dla mnie osobiście, jest niesamowicie wręcz energetyczna.

Wiem, że Mary El odbiega od tradycyjnego kanonu tarota i dlatego też, chcę ją opisywać. Znaczenia standardowych kart znajdziecie wszędzie, nawet w telefonicznych apkach. Znaczenia inne, kart specyficznych, talii nietypowych, są już trudniej dostępne, a dla osób, które nie znają języka angielskiego, mogą być wręcz nieosiągalne. Ponieważ wiecie, że ja pasjonuje się w taliach „innych” postanowiłam właśnie, dla osób, które również podziwiają Mary El Tarot, przygotować taki przewodnik po kartach. A te osoby, które nie mają tej talii, ale chciałby poznać szersze i inne znaczenie kart, również znajdą w tych artykułach coś dla siebie.

Karta zdaje się nawiązywać do tortowej Siły ale zamiast lwa na pierwszym planie mamy tygrysa, który przyjmuje postawę atakującą, a za jego ciałem znajduje się spokojna, opanowana kobieta. Kolory na karcie wskazują na ogromną energię: dominuje pomarańcz czerwień i żółć które mówią o kreatywności i poczuciu własnej siły twórczej i mogą one wskazywać również na źródło energii płynące przez kobietę i tygrysa.

Tradycyjnie karta 9 buław oznacza ochronę czegoś. Można tutaj odnieść wrażenie że tygrys prawdopodobnie chroni kobietę swoją siłą i zwierzęcą energią. Każdy kto chce dostać się do kobiety musi najpierw stoczyć walkę z tygrysem, jest on więc jej strażnikiem i gwarantuje jej bezpieczeństwo.

Z kobiecej ręki bucha płomień ognia ale jest on niczym latarnia którą kobieta może wskazywać drogę a jednocześnie może użyć go w obronie siebie, jeżeli moc tygrysa byłaby niewystarczająca. Postawa kobiety wskazuje jednak na to, że w pełni ufa ona swojemu obrońcy a na jej głowie można zauważyć laur, który w tym wypadku może symbolizować poczucie zwycięstwa i bycie odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie.

9 buław

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + osiemnaście =