wróżka

Paź Buław Mary el Tarot

Opis tej karty z książki zaczyna się słowami: “Ludzie którzy uwierzyli zawsze będą mocniejszej niż ci którzy tego nie zrobili”.

Wizerunek tego pazia został zainspirowany postacią Joanny d’Arc i reprezentuje wielkie rzeczy, które możesz uczynić kiedy masz wiarę. Każdy człowiek rodzi się z pewnymi przymiotami  i zdolnościami. Autorka uważa, że jeśli dobrze je wykorzystujesz, idziesz zgodnie z tym do czego są stworzone i do czego ty zostałeś stworzony, idziesz również zgodnie z tym jakie jest twoje przeznaczenie.

Postać na karcie dzierży w dłoni miecz Joanny d’Arc.

Jak głosi legenda, którą przytacza autorka, król ofiarował Joannie piękny miecz jednak ona odmówiła jego przyjęcia, ponieważ głos w jej głowie powiedział jej, że w pewnej kaplicy (przepraszam, nie przytoczę nazwy, jest skomplikowana i nie zapamiętałam) jest zakopany inny miecz i to on jest jej przeznaczony – postanowiła go więc odszukać. Rzeczywiście w kaplicy tej znaleziono miecz i Joanna stała się jego posiadaczką i jednocześnie był to symbol, że Joanna przynależy do Boga i to on jest jej panem, a nie do żadnej władzy świeckiej.

Na banerze ponad głową pazia widnieją symbole Jezusa, Maryi świętego ducha, miecz, lilia, oraz gołąb a dodatkowo jest tam napis “Mary” który jest symbolem inspiracji jakim dla autorki talii była postać Joanny d’Arc.

Paź Buław z talii Mary El Tarot otoczony jest bujnymi kwiatami które symbolizują zarówno przemijanie, ponieważ są one w swojej najwyższej fazie rozkwitu, ale również mówią o tym że jest to czas na to aby cieszyć się ich pięknem.

Głównym przesłaniem karty jest odwaga i duchowość, radość życia tu i teraz, beztroska, radość poznawania i bycia w centrum wydarzeń bez zbytniego wybiegania w przyszłość. Kolory czerwieni mówią o energii i spontaniczności tego pazia, a niebieskie tło, którym jest niebo, nawiązuje do duchowości i wspomnianej na początku wiary.

Paź buław Mary el Tarot

Zobacz również: https://wrozka.info.pl/as-monet-wild-unknown-tarot/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 8 =