wróżka

Night Sun Tarot recenzja

Talia Fabio Listraniego Night Sun Tarot to jedna z bardziej tajemniczych i symbolicznych talii. Nie każdego zachwyca, ale jeśli już staniesz się jej właścicielem, to jestem pewna, że te obrazy Cię wciągną, zainteresują i zaintrygują, bowiem talia ta ma w sobie dużą dozę mroczności, magii i wyczuwalnej energii. Mówi się, że to bardzo ezoteryczna talia i ja w zupełności się z tym zgadzam.

Fabio Listrani, pomysłodawca tej wspaniałej talii, jest włoskim artystą i grafikiem, którego prace zmierzają w kierunku gatunków science fiction i fantasy. Bezproblemowo łączy wschodnią i zachodnią ezoteryczną symbolikę i odniesienia kulturowe oraz aktualizuje ezoteryczny tarot na miarę XXI wieku dzięki tej oryginalnej, wnikliwej i przełomowej nowej talii.

Karty otrzymujemy w małym opakowaniu standardowo z książeczką, którą…. nie wiem nawet gdzie włożyłam – najpewniej została w pudełku. Takie książeczki raczej od razu odkładam, bo jednak to za mało jeśli chodzi o tarota. Co prawda, przy innych kartach, np. wyroczniach jak najbardziej są przydatne, przy tarocie jednak wiedzę trzeba zgłębiać z książek i wszelkich innych obszerniejszych pozycji.

Fajny rewers kart co prawda jednak jest widoczna ich pozycja więc osoby, które karty odwracają mogą mieć tutaj lekkie utrudnienie.

Karty są bardzo kolorowe i tak jak wspomniałam: tajemnicze. Jeśli przyglądniesz się bliżej, to na każdej karcie Wielkich Arkanów w tle widać jakieś znaki magii ceremonialnej, co potęguje jeszcze wrażenie potężnej mistycznej energii tych kart.

Podoba mi się grafika, bo widać tutaj wpływ nowoczesności, ale wszystkie obrazy są dopracowane, spójne i nie rażą w oczy. Trzeba dobrze przyglądać się szczegółom, bo wiele jest kart z małymi detalami, których nie widać na pierwszy rzut oka.

Małe Arkana mają standardowe kolory, i można również zauważyć, że obrazy są mniej bogate, tak jakby w niektórych przypadkach zabrakło pomysłu na dopracowanie karty.

Niemniej jednak i tak robią piorunujące wrażenie, szczególnie w dużych rozkładach.

Talia jest wzorowana i częściowo na tarocie Rider Waite’a jak i również na talii Crowleya. Warto sobie z nią pomedytować, dobrze pooglądać i porównać jak ma się dana karta do tych znanych kanonów.

Karty są z mocnego papieru, nie przejmowałabym się tym, że ulegną szybkiemu zniszczeniu czy też coś będzie się działo z nimi podczas tasowania. 

Cena ich obecnie nie jest wysoka, można zdobyć talię już za 60 PLN i myślę, że osoby bardziej zaawansowane w ezoteryce, takie, którym talia RW przestała już wystarczać, będą zadowolone z tego zakupu, szczególnie, że nie jest to zbyt popularna talia więc też zawsze wzbudza zainteresowanie i pytania 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × cztery =