Tarot Grand Luxe recenzja

Tarot Grand Luxe recenzja

Nowa talia Ciro Marchettiego – Tarot Grand Luxe – właśnie zawitała w moje nadmorskie progi.

Nie powiem – czekałam długo, bo nie było wiadomo czy w ogóle wyjdzie na zasadzie takiej ogólnej sprzedaży. Była w ofercie sameg Ciro, ale cena powalała. U.S Games kupiło jednak prawa do wydania i oto jest 🙂

Co my tu mamy?

Tarot Grand Luxe recenzja

Zacznę od tego, że zdaje sobie sprawę iż Ciro się kocha lub nienawidzi. Jego estetyka jest dość charakterystyczna, niektórzy mówią, że bazarowa, przekolorowana, taka ot: masówka. Hm… Powiem szczerze, że jednymi z moich pierwszych kart był Boski Tarot i kocham i szanuję tą talię. Ma swoje własne drewniane pudełko jak również i korzystam z niej na specjalne okazje. Tak już mam i…. mam do tego prawo.

Jak więc prezentuje się nowa talia Tarot Gran Luxe?

Ano jest pięknie 🙂

Zacznijmy od pudełka: twarde, tekturowe, w sam raz do przechowywania lub zabrania w podróż.

Tarot Grand Luxe recenzja

Karty są lekko matowe, wykonane z dość grubego papieru – jest sztywny, mocny i moim zdaniem będzie trwały. Natomiast kolory są dość stonowane. Na zdjęciach u innych osób miałam wrażenie większej soczystości kolorów. Tak samo w porównaniu do innych talii, ta wydaje się takie lekko specjalnie stonowana kolorystycznie – jakby coś nie tak poszło przy wydruku. Zobaczcie sami:

Tarot Grand Luxe karty
Głupiec tarot

Karty są duże, ale nie „za duże” (bo np. tarot snów to wyzwanie przy tasowaniu :))

Podsumowując

To piękna talia – osoby, które znają Ciro będą czuć z nią kontakt. Trzeba pokontemplować nad kartami, przyglądnąć się obrazom, poczuć je i najlepiej jeszcze medytować aby w pełni poczuć obraz. Ale tak – ja osobiście będę z niej korzystać pomimo tego, że mam 80 innych talii do wyboru. Podoba mi się, po prostu – podoba i tyle 🙂 Chyba nagram jeszcze film na youtube z dokładniejszym opisem i prezentacją kart.

A jak będzie się nam pracowało?

  1. Jaką talią jesteś? 3B – taką, która pokaże nowe horyzonty
  2. Czego się nauczę? Słońce – cóż, wspaniale 🙂
  3. Twoje wady? 9D – może być w pewien sposób kosztowna
  4. Nasza współpraca w całości? – QD – cenna pod każdym względem.

Polecam tą talię tym, którzy wiedzą jak tworzy Ciro – będziecie zadowoleni.

W tej chwili nie jest dostępna w Polsce – ja swoją kupiłam na Bookdepistory i kosztowała około 80 zł z darmową dostawą do Polski.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × trzy =