wróżka

3 PENTAKLI – The wild unknown Tarot, omawianie kart

Chciałabym zacząć nowy cykl wpisów dotyczących omawiania kart z talii The Wild Unknown Tarot. Talia ta jest nietypowa, ale bardzo mocno energetyczna. Sama dla siebie chciałabym zrobić takie krótkie notatki odnośnie poszczególnych kart, po to aby lepiej zrozumieć ich znaczenie i przesłanie.

Z tą talią czuje wyjątkową więź i przekazuje mi ona informacje w bardzo dosłowny, czytelny sposób.

Zaczynamy więc od Trójki Pentakli – podstawy do planowania i osiągania celów.

Na karcie widać czarno białe góry a pod nimi, rzucające się kolorami, trzy pentakle, będące niejako odwróconym odbiciem wierzchołków gór. Zauważcie, że kolory pentakli to trzy podstawowe barwy: czerwony, żółty i niebieski, które to są podstawą do powstania kolejnych barw.

Przesłanie płynące z tego obrazu mówi nam o podstawie, fundamencie. Wszystko co chcemy zbudować najpierw musi mieć plan, określenie jak ma działać i do czego ma służyć. Aby coś stworzyć niezbędne jest nie tylko zaplanowanie tego, ale również współdziałanie i kooperacja z innymi. Wielkie plany i wydarzenia dzieją się ponieważ dochodzi do współpracy przy ich realizacji, i o tym mówi ta karta. Trzy pentakle o różnych kolorach łączą się ze sobą pożyczając sobie niejako swoją unikalną energię barw, tworząc jednocześnie coś nowego: i fundament i nowe kolory. Jest to punkt wyjśćia do kolejnych prac, których to wynik może przysłowiowo „góry przenosić” czyli być czymś tak wielkim i wybitnym. Karta pokazuje, że postęp jest możliwy dzięki współpracy i wykorzystaniu naszych namacalnych, unikalnych umiejętności oraz umięjętności innych.

Ta karta mówi również o wartości planowania. Czasami możesz po prostu go otworzyć i wszystko potoczy się dobrze. Ale kiedy widzisz Trójkę pentakli, rozsądnie jest cofnąć się i stworzyć plan. Jaka jest twoja nadrzędna wizja? Jakie masz mocne strony, aby pracować nad tą wizją i gdzie możesz potrzebować wsparcia z zewnątrz? Planowanie tego, co chcesz stworzyć, może być trudne, ale jest też ogromnie satysfakcjonujące.

3 pentalki wskazuje na podsumowanie umiejętności, które posiadasz, oraz przemyślenie tego co do realizacji planu jest niezbędne. Co próbujesz osiągnąć? Czy masz jasną metodę, aby się tam dostać? Jakie zasoby zewnętrzne mogą pomóc ci kontynuować wspinaczkę na przysłowiową górę? Jesteś w stanie wykonywać heroiczne zadania, ale musisz wykorzystać swoją prawdziwą determinację. Szanuj umiejętności innych i pozwól swoim własnym indywidualnym mocom zabłysnąć.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + sześć =