wróżka

Wisielec – The Wild Unknown Tarot, omawianie karty

Wisielec…. Karta zatrzymania, myśli, innych perspektyw, niewiadomego. Kolejna karta z The Wild Unknown Tarot, która przykuwa uwagę. Wisielec ten jest bowiem czerwonookim nietoperzem 🙂 Niepokój? Być może, ale niewielki w pozycji prostej, w odwróconej jednak daje pełne negatywne spektrum tej karty.

Odwrócony:

 

Wisielec patrzy na świat dziwnie, a przynajmniej my tak uważamy. Bo jak można widzieć świat wisząc do góry nogami? To co dla niego jest normalne, dla nas odwraca się o 180 stopni, jego zwisająca pozycja, to dla nas dyskomfort. 

A jednak…. Czy „normalność” tak naprawdę nie jest względnością? To co dla jednych normalne nie jest, dla drugich to codzinność. Tak samo z wisielcem: punkt widzenia wisielca jest dla niego „normalny”. To stan przygotowania do czegoś (a wiemy, że w tarocie kolejną kartą po wisielcu jest wielka transsformacja „Śmierć XIII”). Karta wisielca jest powiązana z tematyką poświęcenia i zawieszenia. Często jest tak, że musimy zrezygnować z czegoś, poświęcić jakąś „wygodę” aby osiągnąć wymarzony przez nas cel. Często też musimy wczuć się w rolę innych, zobaczyć niejako świat z ich perspektywy aby móc chociaż w jakimś stopniu zrozumieć ich tok myślenia i postępowania. Możemy odczuwać wtedy dyskomfort, jest to absolutnie zrozumiałe, jednakże tylko poczucie dyskomfortu prowadzić może do naszego wewnętrznego rozwoju i zrozumienia.

Wisielec odwrócony natomiast…. Tutaj robi się niebezpiecznie. Zobaczcie na kartę… Nie mamy już sympatycznego nietoperzyka, zwisającego sobie w naturalnej swej pozycji, a osobnika groźnego, przyczajonego…. On coś chowa, czegoś nie pokazuje, ciasno okrywa się swoimi skrzydłami. Czerwone oczy mogą świadczyć o furii, obłędzie, planowaniu czegoś bardzo negatywnego i podstępnego. Nie wiadomo jaki jest jego kolejny krok, nie wiadomo jak zareaguje, co zrobi i co ujawni po rozłożeniu skrzydeł. Niepokój, niepewność, oddmienne stany świadomość, autodestrukcja…. Wisielec w pozycji odwróconej….

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem − dwa =