wróżka

Trzy największe początkowe błędy w nauce tarota

Słuchałam niedawno bardzo fajnego nagrania na youtube:

Gdzie autorka porusza moim zdaniem niezwykle ciekawą kwestię, a mianowicie mówi o trzech największych błędach, jakie robią osoby początkujące w nauce tarota. Powiem szczerze, że i ja te błędny popełniłam, bo kto by nie popełnił. Poniżej informacja, jakie to właśnie typowe pomyłki popełniamy na początku nauki:

  1. Zaczynanie nauki od Arkanów Wielkich – o mówi o tym większość książek i kursów. Autorka filmiku uważa, że jest to błąd. Arkana wielkie od Głupca po Świat, przedstawiają wędrówkę duszy. Są tak skomplikowane, że nawet po 10 latach niektóre z nich dla autorki są nie do końca jasne. Arkana Małe przedstawiają natomiast wydarzenia z życia codziennego, codzienne jego aspekty. Autorka uważa, że łatwiej je zrozumieć ponieważ mają powiązanie z życiem każdego z nas. Są one łatwe do zrozumienia, szczególnie jeśli mamy talię obrazkową. Nauka od Arkanów Wielkich może okazać się frustrująca z uwagi na ich ogromną głębie i wielowymiarowość. Małe Arkana są łatwe do zrozumienia i nie zniechęcają początkującej osoby do nauki.
  2. Chęć szybkiej nauki Tarota – wiele osób tak ma. Wiadomo, wszyscy przez to przechodziliśmy. Tarot jednak to nie jest rzecz, wiedza, której uczy się szybko. To bardziej jak podróż, niż dotarcie do celu. To etapy przebiegające po sobie, czasami zawracające, pozwalające nam poznać siebie. To proces wewnętrzny a nie zewnętrzny, więc jego poznanie wymaga czasu. Nie można się śpieszyć i mówić, że ok, poznałem tarota. Tarota tak naprawdę nikt nie poznał do końca 🙂
  3. Nauka kart na pamięć. Nie ma szans, żebyście zapamiętali każde znaczenie karty. Jest tego po prostu za dużo i tak jak wspominałam już wielokrotnie, tarot jest wielowymiarowy. Oczywiście archetypy należy znać, bo to one są podstawą i wyjściem do interpretacji, ale nie ma lepszej nauki niż własne doświadczenia z kartami. Karty wręcz błagają o to by nad nimi medytować i zdobywać doświadczenie poprzez odczuwanie danej karty. Autorka filmiku przedstawia przykład karty Cesarza. Wiemy o tym, że jest on postacią dominującą i sprawującą władzę, ale te wiadomości są za małe aby być dobrym w odczytywaniu przesłania z kart. Jeśli skupisz się na danej karcie, przyglądniesz się jej dobrze, zaczniesz ją odbierać. Zaczniesz czuć coś do danej karty. Możesz ją lubić, możesz się z nią utoższamiać lub możesz różnić się od niej diametralnie. Kogo podobnego do Cesarza znasz w swoim życiu? Jak ta karta pojawiała się w twoim życiu? Jakie miałeś z nią realne doświadczenia? Jeśli odpowiesz sobie na te pytania, nie dość, że zgłębisz znaczenie danej karty, to dodatkowo poznasz również swoje doświadczenia życiowe, które sprawiają że patrzysz na świat w ten a nie inny sposób. To świetna metoda do samopoznania.

Polecam posłuchanie i naukę z filmów tej autorki. Są to bardzo cenne i ciekawe informacje, które na pewno będą przydatne dla osób uczących się.

Owocnej pracy z kartami !

2 thoughts on “Trzy największe początkowe błędy w nauce tarota”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − 12 =