wróżka

Tarot Mucha – jedna z najbardziej czytelnych talii tarota, recenzja

Pisałam już co nieco o tej talii w zestawieniu Top 5 najczęściej używanych przeze mnie talii tego półrocza. Pora na jej bliższe opisanie i zrecenzowanie.

Talia ta powstała jako hołd inspirowany sztuką Alfonsa Muchy. Możecie poczytać o tym artyście w internecie. Jego obrazy są bardzo charakterystyczne i kobiece. Przywołują bardzo pozytywne uczycia i moim zdaniem są bardzo ciepłe i „janse”.

Taka też jest ta talia tarota. To jedyna talia, którą do tej pory posiadam, która przedstawiałaby tak pięknego Diabła w postaci kobiety i który to nie budziłby strachu tylko mówił: działaj, to Twój czas. Właśnie tak w tej talii odczytuje tą kartę i ZAWSZE wypada mi ona w rozkładach właśnie po to aby taką informację przekazać kwerentowi.

Talia przychodzi w mocnym, tekturowym pudełku, które idealnie nadaje się do zapakowania w podróż – nasze karty będą w nim bezpieczne. Do tego jest jeszcze książeczka, ale powiem szczerze, że nawet jej nie przeczytałam.

Karty są z dość mocnego papieru, da się je spokojnie tasować, ale nie ma obawy, że możemy je pozaginać. Obrazy wzorowane są na talii RW więc jest to talia bardzo bardzo czytelna i intuicyjna. Można w niej czytać jak w książce, pięknie pobudza i pięknie pozwala na kompowanie ze sobą kart. Jest wyjątkowa pod tym względem a moc szczegółów pozwoli używać ją nawet w bardzo nietypowych pytaniach (jak np. gdzie coś zostało zgubione, gdzie może się znajdować itp).

Uważam, że to kolejna doskonała talia dla wszystkich, i tych początkujących i tych zaawansowanych. Każdy znajdzie z nią wspólny język, jestem o tym przekonana, bo te obrazy wprost emanują ciepłem i zapraszają do głębszej analizy i poznania. Polecam !

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × cztery =