wróżka

The Green Witch tarot – recenzja i opinia

Tarot Zielonej Czarownicy – w dosłownym tłumaczeniu, stworzony przez Ann Moura, to jedna z najbardziej łagodnych i przyjemnych dla oka talii.

Jest niebywale kolorowa i żywa a jednocześnie bardzo czytelna, bo każdy obraz na karcie skomponowany jest tak aby dawać nam jasne przesłanie i informacje. Tutaj wszystkie karty, nawet te groźne, te których niektórzy mogą się obawiać, stworzone są tak, aby nie wprowadzać poczucia niepokoju i trwogi.

Całość przychodzi do nas w porządnym tekturowym, mocnym pudełki, w którym spokojnie możemy przechowywać karty.

Sam papier w kartach jest jednak cieńki, i mogą szybko zgiąć się podczas intensywnego tasowania (dlatego ja tasuje je delikatnie :)). Tak jak wspomniałam, całą magię tej talii tworzą obrazy, które są ferią barw, a jednocześnie dają takie miłe, przyjemne dla oka doznania. Można tlię spokojnie stosować przy osobach, które poimmo tego, że zadaja pytania do tarota, to jednak się go obawiają.

Nie jest to jednak talia dla bardzo początkujących, ponieważ niektóre karty, czególnie te z Małych Arkan, są przedstawiane inaczej niż w standardowych taliach opartych na RW.

Dodatkowo, aby lepiej zrozumieć znaczenie kart, dostajemy obszerną książkę – nie taką małą broszurkę jak przy większości innych talii, ale porządną, pełną informacji książke, z tym że w języku angielskim.

Podsumowując: piękna, kolorowa, łagodna talia, dla kolekcjonerów i miłośników takich klimatów. Czarodziejki na obrazach pobudzają naszą wyobraźnie i zachęcają do medytacji nad kartami. Moim zdaniem fajna pozycja, jestem zadowolona z jej posiadania.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 3 =