wróżka

The Fountain Tarot czyli jedna z najpiękniejszych talii Tarota

Muszę przyznać, że od dawna żadna talia nie zachwyciła mnie tak bardzo i tak mocno. Ta, The Fountain Tarot, to taka talia, z którą nie chciałoby się rozstawać. Obrazy są przepiękne, pełne, no właśnie, wiatru, ulotności a jednocześnie przesycone treścią i niesamowicie wpływające na zmysły. 

Talia ogólnie nigdy nie została wydana w języku polskim, a jej dostępność na naszym rynku jest praktycznie marginalna. Ja swoją zakupiłam za ponad 185 PLN w sklepie EnBook, który to z resztą jest już przeze mnie sprawdzony pod względem dostępności unikalnych, pięknych kart.
Talia posiada 79 kart (TAK, 79, nie 78) oraz małą książeczkę z ogólnym znaczeniem i opisem poszczególnych arkanów. Całość dostajemy w pięknym, trwałym pudełku, które pod światło daje hologramowy blask – wspaniale to wygląda. Same karty są bardzo grube i wytrzymałe. Boki są srebrzone i dodatkowo pokryte błyszczącym pyłkiem. Papier jest mocny, wytrzymały, zapach :), jak to u mnie zwykle bywa, idealny.
Wspominam, że talia ma 79 kart. Tak. Siedemdziesiątą dziewiątą kartą jest karta „The Fountain”. Ale co ona oznacza? Ano właśnie….. Co oznacza 79 karta w tali tarota….. Ona może być tym, czym chcesz żeby była. Może być ciszą, może być nostalgią, może być chwilą na oddech, odpoczynek, na połączenie się ze wszechświatem. Ta karta ma przypominać, że jesteśmy częścią wszechświata, oddechem, jednostką w całości. Jej przesłanie jest bardzo filozoficzne i na pewno jeszcze nie jeden raz będzie obiektem moich przemyśleń i medytacji.
Szczerze polecam całą tą talię. Jest czymś unikatowym, pięknym i zarazem bardzo energetycznym….. Piękno zaklęte w obrazach sprawiające że budzą się w nas czyste, jasne uczucia.

4 thoughts on “The Fountain Tarot czyli jedna z najpiękniejszych talii Tarota”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − siedem =