Muszę przyznać, że od dawna żadna talia nie zachwyciła mnie tak bardzo i tak mocno. Ta, The Fountain Tarot, to taka talia, z którą nie chciałoby się rozstawać. Obrazy są przepiękne, pełne, no właśnie, wiatru, ulotności a jednocześnie przesycone treścią i niesamowicie wpływające na zmysły. 

Talia ogólnie nigdy nie została wydana w języku polskim, a jej dostępność na naszym rynku jest praktycznie marginalna. Ja swoją zakupiłam za ponad 185 PLN w sklepie EnBook, który to z resztą jest już przeze mnie sprawdzony pod względem dostępności unikalnych, pięknych kart.
Talia posiada 79 kart (TAK, 79, nie 78) oraz małą książeczkę z ogólnym znaczeniem i opisem poszczególnych arkanów. Całość dostajemy w pięknym, trwałym pudełku, które pod światło daje hologramowy blask – wspaniale to wygląda. Same karty są bardzo grube i wytrzymałe. Boki są srebrzone i dodatkowo pokryte błyszczącym pyłkiem. Papier jest mocny, wytrzymały, zapach :), jak to u mnie zwykle bywa, idealny.
Wspominam, że talia ma 79 kart. Tak. Siedemdziesiątą dziewiątą kartą jest karta „The Fountain”. Ale co ona oznacza? Ano właśnie….. Co oznacza 79 karta w tali tarota….. Ona może być tym, czym chcesz żeby była. Może być ciszą, może być nostalgią, może być chwilą na oddech, odpoczynek, na połączenie się ze wszechświatem. Ta karta ma przypominać, że jesteśmy częścią wszechświata, oddechem, jednostką w całości. Jej przesłanie jest bardzo filozoficzne i na pewno jeszcze nie jeden raz będzie obiektem moich przemyśleń i medytacji.
Szczerze polecam całą tą talię. Jest czymś unikatowym, pięknym i zarazem bardzo energetycznym….. Piękno zaklęte w obrazach sprawiające że budzą się w nas czyste, jasne uczucia.
Zapisz się do mojego newslettera!
Zgadzam się na otrzymywanie newslettera obsługiwanego przez MailChimp ( more information )
Bądź zawsze na bieżąco z informacjami z mojej strony i bloga. Nowości, promocje, aktualności zawsze na czas u Ciebie!
Pamiętaj, że zawsze możesz wypisać się z newslettera. Przechowuje tylko Twoje imię i adres mailowy, nie będą one przekazywane osobom trzecim.

Wróżka Irmalia

Wróżka, tarocistka, pasjonatka dawnych systemów wróżebnych. W wieku 17 lat otrzymałam swoje pierwsze karty tarota i tak rozpoczęła się moja pasja. Teraz, ponad 20 lat później dziele się swoją wiedzą a także pomagam wróżąc i odpowiadając na nurtujące moich klientów pytania.

4 Komentarze

Magda · 5 listopada, 2018 o 3:25 pm

Wspaniałe! Czy ta talia ma instrukcję po polsku?

  admin · 5 listopada, 2018 o 3:41 pm

  Nietety nie ma polskiej instrukcji, ale jest w całości wzorowana na kanonie Rider Waite’a 🙂

   Magda · 5 listopada, 2018 o 4:02 pm

   Bardzo dziękuję. 🙂 W takim razie zrobię sobie cudowny prezent. 🙂

    admin · 5 listopada, 2018 o 4:17 pm

    Będziesz oczarowana 🙂 !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × two =