wróżka

Tarot of the SECRET FOREST – miła alternatywa

Dzisiaj kolejna, nowa talia, znaleziona przypadkowo w moim ulubionym sklepie AS2. Od dłuższego czasu pociągają mnie talie inne, takie odbiegające od tarotowego kanonu RW, mające trochę inne obrazy oraz niejednokrotnie przekaz (przynajmniej dla mnie).

Myślałam również nad talią w stylu Vice Versa Tarot, czyli taką, która będzie miała w jakiś sposób zobrazowane pozytywne jak i negatywne znaczenie. Sceret Forest jest właśnie taką talią ponieważ jej rewers (lub odwrotnie) jest czarno biały, a druga strona jest kolorowa (ktoś może również za rewers uważać kolorową stronę, więc to już jak kto woli :)). Obrazy są przepiękne, malownicze, ciepłe a zarazem tajemnicze. Strona czarno biała podoba mi się niesamowicie bo jest taka wyraźna, artystyczna…. Widać pociągnięcia pędzla (czy też węgla, nie wiem dokładnie w jaki sposób talia została namalowana) i jest to takie inne niż to co otrzymujemy w standardowych taliach.

Całość nie odstępuje od tradycyjnego tarota (mówiąc o tym, mam na myśli, że mamy standardowy podział na arkany, później na blotki i karty dworskie), ale jednak obrazy są nieco inne, bardziej właśnie „leśne” i zmuszają nas do wytężenia pracy umysłu i intuicji.

Mi osobiście pracuje się z tą talią wspaniale. Bardzo działa, te obrazy układają się w piękne opowieści, a rozkłady czarno białe (bo wcale nie trzeba używać kart odwróconych, można zdecydować się czy dzisiaj rozkład będzie kolorowy czy też nie – to tak jakby mieć dwie talie w jednej :)) robią niesamowite wrażenie wizualne.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × pięć =