słoik spokojnego snu

Słoik spokojnego snu – magia w pomocy w bezsenności

Dla osób, które mają problemy z zasypianiem, proponuje stworzenie słoika, który dzięki mocy intencji i energii włożonej w jego przygotowanie, będzie wpływał pozytywnie na proces zasypiania i nocnego odpoczynku.

Potrzebujesz:

  • Wysuszone liście cytryny
  • Wysuszone liście waleriany
  • Suchy kwiat lawendy
  • Ametyst (kryształ)
  • Słoik z wieczkiem

Jeśli nie posiadasz tych składników możesz użyć również: rumianek, płatki róż, miętę ogrodową i tymianek, a także rozmaryn, a zamiast ametystu możesz użyć kryształu górskiego.

Umieść wszystkie składniki w czystym słoiku. Wszystkie zioła muszą być w 100% suche, aby zawartość nie pleśniła. Zakręć szczelnie słoik. Zapal jasnoniebieską (lub białą) świecę, która będzie symbolizowała sen i relaks i pozwól jej się chwilę palić umieszczając ją na wieczku zamkniętego słoiczka. Świecę możesz po chwili zgasić i powtarzać tą czynność codziennie przed snem. Jej zadaniem jest wyciszenie i przygotowanie twojego ciała i umysłu do snu.

Umieść słoik w widocznym miejscu w swojej sypialni, blisko łóżka, aby przypominał o wzmocnieniu intencji, które stworzyłeś za pomocą słoika.

Trzymaj słoik, dopóki nie poczujesz, że jego działanie słabnie – zwróć wtedy zioła żywiołowi ziemi zakopując je i oczyść kryształ, aby można go było ponownie użyć.

Inspiracją dla tego wpisu był post z instagramowego profilu „thewitchoftheforest„.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + cztery =