Rodzaje snów

Rodzaje snów

Musimy mieć świadomość że istnieje wiele rodzajów snów i umiejętność ich rozróżniania jest ważnym krokiem ich interpretacji. Oto kilka przykładów:

Sny powtarzające się

To sny które często są powiązane z wydarzeniem które wpłynęło na nas dramatycznie, pozostawiło jakiś ślad. Często takie sny mają za zadanie przekazać nam sposób, czy też metodę na uzdrawianie tej traumy. Często również wskazują na to że sama interpretacja i własne działania nie wystarczą: należy wtedy zgłaszać się do specjalisty, ponieważ to specjalista posiada narzędzia które pomogą ci przejść przez traumatyczne wydarzenie oraz je uzdrowić.

Świadome sny

Wspominane już kilka razy na grupie, pojawiają się wtedy kiedy podczas snu uświadamiasz sobie że rzeczywiście śpisz. Jest to niesamowite doświadczenie i umiejętność której możesz się nauczyć poprzez ćwiczenia. Dlaczego jest to takie niesamowite? Wyobraź sobie, że we śnie odzyskujesz świadomość i wiesz że śnisz a zarazem że możesz robić wszystko! Czujesz zapachy, smak i słyszysz oraz widzisz wszystko z pełną świadomością. Odczuwasz nawet powiew wiatru na skórze a to wszystko jest snem! Wiem bo doświadczyłam – uczyłam się tego i chcę teraz wrócić do świadomego śnienia.

Sny prorocze

Są to sny które się spełniają i wiesz o tym że dany sen właśnie był proroczy. Czujesz to, jak również jest to sen specyficzny, który może wyglądać jak rozgrywający się przed Tobą film a jego sceny zapadają Ci w pamięci na długo. W przypadku snów proroczych właśnie tarot jest niezastąpionym narzędziem, które pozwala zrozumieć sens takiego snu oraz dowiedzieć się czego możesz uniknąć lub co może się zdarzyć.

Sny o wydarzeniach z przeszłości

Takie sny charakteryzują się tym że są powtórką tego co już przeżyłeś w przyszłości natomiast mogą być one lekko zmienione. Mówi się że takie sny to proces w którym nasz umysł oczyszcza się z niepotrzebnych danych.

Sny o poprzednich wcieleniach

To sny które charakteryzują się tym że śnisz o życiu którego nie masz teraz ale wiesz że kiedyś byłeś jego częścią. Często zaczynają pojawiać się nam kiedy spotkamy kogoś z naszego poprzedniego życia i jest on dla nas pewnego rodzaju punktem wyzwalającym wspomnienia.

Koszmary senne

Im poświęcimy osobny temat

A co jeśli nie masz snów?

Bardzo możliwe że po prostu ich nie pamiętasz i jest jak najbardziej normalne. Skorzystaj z poradnika na grupie w którym opisałam sposoby na lepsze zapamiętywanie swoich snów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − jedenaście =