wróżka

Santa Muerte Tarot – Lo Scarabeo – recenzja i opinia

Eh…. Nie spodziewałam się, że ta talia okaże się tak fajna i pogodna !

Zawsze unikałam grafik czy też elementów ze szkieletami, bo nie chciałam w podświadomości tworzyć takiego przyciągania pomiędzy mną a umarłymi ale: ta talia to kwintesencja kulty „Santa Muerte” wraz z jego najlepszymi akcetnami.

O samym kulcie Santa Muerte możecie przeczytać w internecie. Obecnie staje się on coraz bardziej popularny a w Meksyku standardem jest umieszczanie figurki „świętej śmierci” zaraz obok figur Madonny, Jezusa czy też innych świętych. Oczywiście kult został zakazany przez kościół katolicki (celowo pisane z małej litery) więc niewygodny jest on dla „władców” z watykanu, a co za tym idzie: na pewno warto zwrócić na niego uwagę.

Ale my skupimy się tutaj na tali Tarota „Santa Muerte”, która jest właśnie takim hołdem w kirunku samego kultu.

Talia wydana jest w dwóch wersjach: standardowej i limitowanej. Ta limitowana niestety z tego co sprawdziłam jest już niedostępna. Różnica była w opakowaniach: wersje standard dostajemy w porządnym tekturowym pudełku, natomiast limited była pakowana w….. trumienkę 🙂 Tak, małą trumienkę, nie wiem z czego wykonaną, ale wydaje mi się, że była to trumienka metalowa. Noooooo 🙂 Cóż za wspaniały pomysł !

Niemniej jednak, trumienka niedostępna, ale już standardowe karty jeszcze możecie kupić. Cała talia jest niebywale kolorowa. Wszędzie szkielety ale: to wesołe szkielety, jeden gra, drugi śpiewa, trzeci pije i mu się leje….. Naprawdę fajnie to wygląda, czuć tą energię i pogodną aurę i w żaden sposób tarot ten nie odstrasza kielitnów – ja powiedziałabym, że wręcz ciekawi.

Karty są dość mocne, ale nie jest to najgrubszy papier. Uważam jednak, że nie będą ulegały szybkiemu zniszczeniu. Wraz z kartami dostajemy standardowo małą książeczkę ze znaczeniami kart, ale wiadomo jak to przy tych książeczkach bywa: ja nawet nie czytałam.

Poniżej kilka zdjęc. Prawda że wspaniały?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − 3 =