wróżka

Rozmowa z nową talią – tak czy nie?

Często spotykałam się w internecie z praktykowaniem tzw. rozmowy z nową talią. Pytanie, czy jest to metoda słuszna czy też nie? Czy coś nam daje czy wręcz odwrotnie? Czy talia jest tylko stricte zbiorem kart czy też ma swoją „osobowość” i można powiedzieć, że ma „charakter”?

Na ostatnie pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami 🙂 ale: rozmowa z talią moim zdaniem nie jest niczym złym. Po pierwsze to wciąż nauka interpretacji więc nauka kart. Po drugie czasami taka rozmowa może okazać się bardzo ciekawa i zabawna 🙂 Tarot lubi czarny humor lubi również dosadne odpowiedzi i nieraz się zdziwiłam jak na moje niezbyt przemyślane pytanie otrzymywałam informację, że najpierw mam się douczyć 🙂

Poniżej pierwsza rozmowa z Nicoletta Cecoli Tarot i przykładowe pytania do talii (możecie mieć swoje osobiste, to jak najbardziej wskazane):

  1. Jaką talią jesteś: Cesarzowa
  2. Czego mogę się od ciebie nauczyć: Królowa Mieczy
  3. Jak się nam będzie współpracowało: 9 monet
  4. Czego mam unikać: Rycerz buław
  5. Jaką masz dla mnie radę: 9 pucharów

Chciałabym zwrócić uwagę na piękne obrazy w tej talii. Niedługo dodam również jej recenzję, ale to co rzuca się w oczy od razu, to fakt, że każda karta to małe dzieło sztuki. Alicja w Krainie Tarota – tak mogłabym określić tą talie w skrócie 🙂

Przejdźmy do interpretacji: Talia jako cesarzowa to napewno talia kobieca, oj bardzo kobieca. I dokładnie tak jest: na obrazach dominują kobiety, lub lepiej powiedzieć: małe kobietki. Cesarzowa to Pani domu, matka, opiekunka, osoba, która ogarnia i dom, i uczucia i wszelkie inne kobiece sprawy. Jest silna – chociaż to „tylko” kobieta, i piękna – jak na kobietę przystało. Talia zdecydowanie pod względem i wizualnym i jeśli chodzi o same karty jest piękna i silna – temu zaprzeczyć się nie da.

Królowa Mieczy natomiast w tym, czego mnie może nauczyć, sugeruje iż za tą siłą i pięknem, powabem i zdawałoby się, że lekkością i eterycznością, kryje się mocny, stabilny, konkretny umysł. Mądrość, doświadczenie i nie da się ukryć, chłód, to w przypadku talii moim zdaniem zaleta. Talia ma być konkretna, ma odpowiadać na pytania i udzielać odpowiedzi. Królowa Mieczy jest chodzącym konkretem i tego też talia będzie mnie uczyć.

9 monet jako karta współpracy mówi o jej powodzeniu i daleko idącym zadowoleniu. Mówi również o tym, że nauka ta będzie naszym, czyli moim osiągnięciem, poprzedzonym pracą, czasami niełatwą, ale zarazem dającą dużą satysfakcję i zadowolenie. 9 monet to to wszystko co nas cieszy i zostało osiągnięte naszym wkładem. Zapowiada się więc wspaniale 🙂

Unikać należy charakteru i energii Rycerza Buław. Ten jegomość to najbardziej wybuchowy i energiczny z rycerzy. Przedstawiając jego osobowość poprzez żywioły, mówimy, że to ogień w ogniu. Rycerz buław szybciej daje w przyszłowiową „mordę” niż myśli, a jak już przeciwnika położy, to nie patrzy za siebie tylko biegiem dalej i dalej…. Nie mogę być jak Rycerz Buław – przede wszystkim myśl, dopiero później działanie. Bardzo dobre przesłanie z karty.

Rada dla mnie? 9 pucharów 🙂 Oj, kolejna karta pokazująca zadowolenie ze swoich osiągnięć i spełnienie emocjonalne. Pracuj, ciesz się, znajdź przyjemność w tym co robisz i wiedz, że robisz to dla siebie. To Ty się uczysz, Ty siebie poznajesz – korzystaj więc.

Jak widzicie rozmowa z talią może przynieść całkiem ciekawe odpowiedzi. Uważam, że sporządzenie notatki z takiego rozkładu, zapisanie sobie przesłania kart, które czujemy iż otrzymaliśmy, to zawsze kolejna bardzo cenna informacja, która pomoże nam stworzyć z talią dodatkowy, osobisty, związek. Bo przecież po to stajemy się posiadaczami talii aby móc z nich w pełni korzystać, czyż nie? 🙂

1 thought on “Rozmowa z nową talią – tak czy nie?”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × jeden =