wróżka

Rozkład do pracy z cieniem

Cień, praca z cieniem, o co chodzi w tych pojęciach?

Ano niejednokrotnie musimy zmierzyć się z pewnymi problemami, których powodem jesteśmy my sami, nasze zachowania, sposób myślenia, to jak działamy i co robimy. To właśnie nasz cień, nasze wady, które przyczyniają się do porażek i niepowodzeń.

Praca z cieniem za pomocą kart tarota to nic innego jak analiza właśnie swoich zachowań w kontekście problematycznych sytuacji. Dlaczego robię to co robię, skąd we mnie takie myśli, dlaczego zachowałem się w ten sposób.

Powyżej przykładowy rozkład właśnie na pracę z cieniem. Zapraszam do testowania!

Przykładowa interpretacja powyższych kart: Osoba pyta jak może poprawić relacje z innymi oraz gdzie tkwi problem w jej zachowaniu.

Osoba pytająca musi zaakceptować to, że czasami rozwiązania znajdują się obok nas, ale aby móc je dostrzec, należy otworzyć się na możliwości i to, co dosłownie podsuwa nam los czy otoczenie. Zamykanie się na świat, siedzenie z założonymi rękami i czekanie aż „samo przyjdzie” nie jest drogą do zadowalających rozwiązań.

To, że czasami druga osoba nie ma dla nas czasu, albo po prostu my musimy swoje obowiązki dzielić na drobne a tym samym my nie mamy czasu dla innych, jest czymś naturalnym. Żyjemy w okresie, gdzie wszystko dzieje się szybko, szybko też następują zmiany i koniecznie jest nasze dostosowywanie się do nich. Wybaczmy więc i naszym bliskim i sobie, że możemy być czasami niedostępni i zagonienie. Nie strzelajmy przysłowiowego „focha” ani też nie generujmy niepotrzebnych spięć. Osoba pytająca musi zrozumieć, że poprzez milczenie i „karanie” nie osiągnie fajnej relacji z bliskimi.

Zmiana sugerowana dla osoby pytającej, i zaakceptowanie jej, sprawi, że pojawią się nowe możliwości oraz nowe świeże spojrzenie na świat (pokazuje to karta Głupca). Nowa droga, nowa nauka, nowe doświadczenia a wszystko to dzięki zmianie swojej postawy i pracy nad własnymi emocjami. Medytacja i uspokojenie się będzie również dobrym posunięciem. Dla pytającego najważniejsze jest zapanowanie nad sobą i tym w jaki sposób reaguje na innych. Zaprzestanie wchodzenia w wiecznie obrażoną postawę i zrozumienie że dialog jest najważniejszy.

Gdzie szukać pomocy? Odpowiada Paź Mieczy: w słowach, pismach, artykułach, wszelkiego rodzaju myślach zapisanych czy też wypowiedzianych. Mogą to być audycję pomagające w otworzeniu się na innych, artykuły czy też fora i grupy wsparcia. Najważniejszym zadaniem tutaj jest otworzenie się na innych i wyjście zza barykady niezadowolenia, którą pytający zbudował wokół siebie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × dwa =