wróżka

Medytacja z kartami tarota

Jedną z najlepszych metod poznawania kart jak również ich dodatkowych, indywidualnych dla nas znaczeń, jest medytacja z kartami tarota. Pozwala ona nie tylko wyczulić swoją intuicję na „odmienne światy”, ale również sprawia, że obrazy z kart „ożywają” w naszym umyśle, są dynamiczne i jednocześnie dostrajamy się z nimi wewnętrznie. Zaczynamy karty bardziej czuć a nasze odczyty są wzbogacone o dodatkowe, tylko nasze znaczenia.

Jak ja medytuje z kartami?

Sam proces medytacji zaczynam od odpoczynku, zrelaksowania się i wyciszenia. Zazwyczaj się kładę, często bowiem zdarza mi się zasnąć, ale uważam, że to nic złego bowiem sen może być również źródłem obrazów związanych z kartą i dodatkowym połączeniem.

Taka medytacja może trwać tyle ile potrzebujesz, zazwyczaj jednak jedna karta zajmuje mi około 10 minut.

  1. Zrelaksuj się i ułóż wygodnie
  2. Weź do ręki kartę, z którą chcesz medytować i przyglądaj się jej przez jakiś czas. Spróbuj zapamiętać szczegóły, postacie na karcie, drzewa, ptaki, kolory i ogólną atmosferę karty.
  3. Zamknij oczy i staraj się zobaczyć obraz z karty w swojej głowie. Przypomnij sobie szczegóły, odtwórz wszystko co zapamiętałeś.
  4. Powtórz przyglądanie się karcie i odtwarzanie jej w głowie. Nic na siłę, odpręż się, przyglądaj, obserwuj kartę i pozwól aby obrazy do Ciebie spływały.
  5. Wyobraź sobie teraz, że obraz na karcie jest trójwymiarowy – tak jakbyś oglądał/oglądała film. Wszystko ożywa, rusza się, czujesz powiew wiatru, widzisz akcję i ruch postaci. Niech ramka karty stanie się „oknem” do tego świata.
  6. Wyobraź sobie, że przechodzisz przez ramkę i wchodzisz w świat na karcie. Wow! Jesteś tam, rozglądnij się i poczuj atmosferę otoczenia. Idź do postaci, a może obserwuj z ukrycia? Może masz ochotę na spacer do widocznych budowli? A może chcesz wejść do wody? Wyobraź sobie, że jesteś postacią z karty i bierzesz udział w wydarzeniu, które karta prezentuje.
  7. Przebywaj w karcie tak długo jak chcesz, poczujesz w pewnym momencie, że czas wracać. Wyjdź poza ramę obrazu i zobacz, że cała scena ponownie staje się statyczna.
  8. Oddal się od obrazu w głowie, przypomnij sobie, że to karta, jeśli do tej pory miałeś/miałaś zamknięte oczy, otwórz je i zapisz swoje wrażenia. Możesz również je namalować, naszkicować lub nagrać swoje uwagi. Każde spostrzeżenie jest ważne i dostarczy Ci istotnych informacji o karcie.

Oto mój sposób medytacji. Każda talia tarota może dostarczyć Ci niesamowitych wrażeń podczas tego procesu. Nie bój się „trudnych” kart – pamiętaj, że wchodzisz w ich obraz dla lepszego zrozumienia, poszerzenia swojej percepcji i interpretacji. Jesteś bezpieczny podczas medytacji ponieważ to Ty sterujesz tym co zechcesz zrobić będąc „w karcie”.

Powodzenia!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × pięć =