karty geomantyczne

Karty geomantyczne

Aktualnie ciężko jest dostać talię kart z figurami geomantycznymi postanowiłam się zaprojektować i wydrukować swoje.

Tradycyjnie karty geomantyczne, jak przy projekcie i druku swoich kart tarota, zleciłam do druku poprzez oprogramowanie CEWE.
Kart jest 16, w sumie mogę więc jednorazowo wyprodukować dwie talie 🙂 Jedna z nich jest dla mnie, druga już została zakupiona i ma nową właścicielkę.

A jak wyglądają karty?
Oto mały kolaż:

Karty geomantyczne

Kliknij aby powiększyć.

To co chciałam aby było zawarte na karcie to oczywiście figura geomantyczna, jej łacińska nazwa oraz polskie tłumaczenie. Dodatkowo podałam informacje o czasie jaki wskazuje dana karta.

Format kart będzie wynosił 8×5 – tylko taką możliwość daje nam CEWE ale jak zwykle uważam że: nie ma to jak własne karty, z własną energią i własnoręcznie wybranymi motywami. Po otrzymaniu kart nie omieszkam się pochwalić 🙂

Geomancja jako technika wróżebna

Była niezwykle popularna w okresie średniowiecza i renesansu ale jej historia sięga starożytności. Metoda ta była dostępna dla wszystkich klas społecznych i niezwykle łatwa: do jej zastosowania wystarczyła płaska powierzchnia pokryta np. piaskiem i kijek. Więcej o tym jak wróżyć za pomocą technik geomantycznych napiszę w kolejnym wpisie.

Karty geomantyczne

W obecnych czasach produkcja kart jest niezwykle prosta i tania. Często służą one więc jako zamiennik do starszych technik. Forma wróżby za pomocą kart jest tak samo trafna jak przy użyciu starej metody otrzymywania figur geomantycznych. Tak jak wspomniałam, trudno dostać teraz talię, więc stąd pomysł na wykonanie swojej.

Zobacz również: https://wrozka.info.pl/2018/01/30/o-popoludniowym-olsnieniu-czyli-o-tym-jak-wpadlam-na-pomysl-zrobienia-wlasnych-kart-tarota/

EDIT:

Karty dotarły, wydruk w 3 dni, są piękne 🙂

karty geomantyczne

1 thought on “Karty geomantyczne”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + 19 =