wróżka

Jakie karty Tarota wybrać

To jedno z najczęściej pojawiających się pytań na mojej grupie Facebookowej i wcale się mu nie dziwie bo: mamy teraz tyle rodzajów talii, taki ogromny wybór, że podjęcie decyzji, która z nich ma być tą naszą NAJ, jest po prostu niezwykle trudna.

Jaką więc talię wybrać, jeśli jest się początkującym?

Niezmiennie będę powtarzać, że taką, od której zaczynają wszyscy i która jest jedną z trzech najbardziej znanych talii na świecie czyli od Ridera Waite’a.

Ja wiem że one nie są piękne, wiem, że nie wzbudzają zachwytu u znajomych ale: to na nich opiera się większość książek do nauki tarota, to w nich macie skondensowane wszystkie informacje i są one podane dosłownie na tacy.

Dla tych, których razi toporność i prostota poczciwych RW alternatywą może być RW Radiant, już bardziej kolorowe, łagodniejsze dla oka, ale wciąż mające wszystko to, co najważniejsze:

Na Rider Waite opierają się tak doskonałe książki jak choćby:

  • Vademecum Tarota – Barbara Antonowicz-Wlazińska
  • Tarot intuicyjny Wielkie Arkana Wielkie tajemnice życia
  • Tarot intuicyjny. Małe Arkana Małe tajemnice życia
  • Karty Ridera Waite’a proste i skuteczne

I te karty plus te książki to najlepszy wstęp do tarota jaki możecie mieć. Po polsku, jasno, konkretnie, ze szczegółami, wyczerpująco. Jaką więc talie wybrać jeśli jesteś na początku Twojej drogi z tarotem? Rider Waite’a – zdecydowanie.

Talie do oglądnięcia!

Poniżej znajdziesz link do mojej galerii talii. Galeria jest wciąż aktualizowana w ramach instagramowego projektu „Nowy dzień inna talia” – tutaj znajdziesz opis, zdjęcia, recenzję talii moich jak również innych osób, które wzięły udział w projekcie:

https://www.instagram.com/explore/tags/nowydzieninnatalia/

Przy okazji również zapraszam do obserwowania mnie na instagramie 🙂

A później, z biegiem czasu, kiedy poznasz podstawy, zobaczysz na co zwracać uwagę, co istotnego jest w danej karcie, zakupisz kolejne talie, kolejne i kolejne 🙂 Jak się wkręcisz w temat to nigdy nie będzie dość 🙂

Zobacz również: https://wrozka.info.pl/spis-zrecenzowanych-talii-tarota/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − 2 =