wróżka

Guardian Tarot – recenzja

Guardian Tarot, inaczej określany tarotem „Drzew” lub strażników, to kolejna inna niż wszystkie talia. Poznałam ją dzięki filmikom na youtube i stwierdziłam, że ponownie, koniecznie muszę mieć ją w swojej kolekcji.

Talia jest specyficzna, bo bohaterami jej są drzewa. Ale nie takie słodkie, cukierkowe drzewka, ale ludzie drzewa: wysokie, z wizerunkami twarzy przypominającymi człowieka, z pustymi oczodołami…. I wydawałoby się, że to mroczna talia, taka do pracy z cieniem i mogąca niejednego wystraszyć, ale nie: tak nie jest. Te wizerunki dla mnie są ciepłe, nawet te „najstraszniejsze” karty wcale nie są takie straszne, są po prostu inne, ale jakże inspirujące. Kolejny raz możemy patrzeć na tarota z innej perspektywy: nie tych tradycyjnych kart, ze z góry określonym znaczeniem, ale takich, których wizerunki mogą poszerzyć naszą interpretację a sama kolorystyka może pogłębić nasze wrażenia. Dla mnie ta talia jest magiczna i jestem bardzo bardzo zadowolona że udało mi się ją zdobyć.

A co do samej talii, to oczywiście otrzymujemy piękne, trwałe opakowanie z magnesikiem, więc talia ma już swoje mieszkanko. Karty są dość szerokie, ale spokojnie dają się tasować. Papier twardy, wytrzymały, widać, że użyto dużej gramatury. Obrazy są stworzone akwarelami, dla mnie kolejna technika, która sprawia, że karty tarota odbiera się „inaczej”. Uwielbiam te akwarelowe plamki, to jak farba wnika w papier i tworzy jedyne w swoim rodzaju kolorystyczne akcenty…..

Piękna talia, nietypowa, kolekcjonerska i dla koneserów. Polecam !

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden + dwa =