wróżka

Czakra Podstawy – analiza, rozkład tarota

Rozpoczynam właśnie cykl 7 tygodni pracy z czakrami i nad poprawą ich funkcjonowania i przepływu energii.

Jako pierwsza pod lupę wędruje czakra podstawy: podstawowa i odpowiedzialna za nasze poczucie bezpieczeństwa, witalność, karierę, zdrowie… To przez nią płynie energia wpływa do naszego ciała i jest ona pierwszą, najważniejszą czakrą powiązaną z żywiołem ziemi więc również naszym ciałem i przetrwaniem. Zaburzenia energii w tej czakrze mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu i pozostałych czakr!

Poniżej, dla zainteresowanych osób, rozkład tarota, który umożliwi analizę stanu naszej czakry podstawy oraz wskaże co należy robić aby poprawić jej funkcjonowanie.

Rozkład przetłumaczony ze strony https://escapingstars.wordpress.com/2014/05/09/606/

Kolor czakry: czerwony

Krótki przykład analizy powyższego rozkładu dla osoby pytającej:

Siła jako aktualny stan czakry przedstawia, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, może nawet czarka działa zbyt mocno bo kolejne karty sugerują lekkie jej unormowanie i zbalansowanie (np. poprzez cykliczne zmiany, pracę z nią w momencie kiedy czujemy osłabienie, wprowadzenie dodatkowych bodźców i odejmowanie ich w odpowiednim momencie – o pracy z czakrą będzie następny wpis). Rycerz Kielichów sugerujący ograniczenia, może mówić o zmniejszeniu emocjonalności, panowaniu nad nią (to bowiem Rycerz, który lubi pojawiać się i znikać). Czakra ta jednak nie wymaga naszej zbytniej ingerencji ponieważ sama w sobie jest silna i funkcjonuje prawidłowo co również będzie miało miejsce w przyszłości.

1 thought on “Czakra Podstawy – analiza, rozkład tarota”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × jeden =