W jaki sposób pracować z czakrą podstawy, jak ją wzmocnić, uregulować jej działanie i przepływ energii? Oto 4 podpowiedzi:

1.Kamienie i biżuteria uzdrawiająca

Noszenie biżuterii z odpowiednimi kamieniami, czy też samo trzymanie kamieni w okolicach tej czakry, np. podczas medytacji, będzie wpływało na poprawę jej funkcjonowania i energetyki. Zalecane kamienie to:

 • Czerwony Jaspis – pomaga zwalczać wahania nastroju
 • Czerwony Karneol – pomaga przełamać strach
 • Obsydian – wspomaga w pracy i poczuciu bezpieczeństwa
 • Krwawnik – zwiększa pewność siebie, odpycha negatywne energie

2. Medytacja, techniki Jogi

Medytacja z czakrą podstawy koncentruje się na części ciała, która odpowiada tej czakrze.

 1. Usiądź z plecami i kręgosłupem prosto. Postaraj się rozluźnić wszystkie mięśnie, zamykając oczy i oddychając głęboko. Wdychaj przez nos, wciągaj oddech jak najgłębiej do ciała i wydychaj przez usta.
 2. Skieruj swoją uwagę na lokalizację czakry korzenia, tuż poniżej kości ogonowej.
 3. Ponieważ element czakry podstawy jest czerwony, spróbuj wyobrazić czerwoną poświatę u podstawy kręgosłupa. Ta poświata będzie powoli rozszerzać się, czyniąc cały obszar ciepłym i zrelaksowanym. Odpoczywaj w tym odczuciu przez 3-5 minut.
 4. Kiedy będziesz gotowy, powoli otwórz oczy. Usiądź na kilka minut, zanim przejdziesz dalej.

Niektóre pozycje jogi są również powiązane z funkcjonowaniem czakry postawy. Na przykład, pozy jogi korzeniowej obejmują Balasana, która polega na leżeniu twarzą w dół, ramiona spoczywają na kolanach i łydkach, a następnie wyciągamy je przed siebie a głowa pozostaje między nimi (polecam filmiki na youtube z pozycjami jogi).

3. Odżywianie się i dieta

Jedną z kolejnych metod pracy z czakrą podstawy jest wprowadzenie drobnych zmian w diecie. Okazuje się, że zdrowa dieta pomaga utrzymać otwarte czakry. Oznacza to zmniejszenie poziomu soli, cukru i tłuszczów nasyconych oraz zwiększenie spożycia owoców i warzyw.

Istnieją jednak również określone pokarmy, które są powiązane z czakrą korzenia. Wszystkie pokarmy naturalne, organiczne, są doskonałe ponieważ otwierają tą czakrę, a ponadto:

 • Bogate w białko pokarmy np. fasola, tofu, zielony groszek, szpinak i migdały.
 • Czerwone pożywienie automatycznie wpływa na czakrę korzenia, ponieważ ma związek z kolorem czerwonym. Te pokarmy zwykle dają dużo witaminy C. Pomyśl o truskawkach, czereśniach, pomidorach i czerwonej papryce.
 • Warzywa korzeniowe, takie jak buraki, czosnek i ziemniaki również są uziemienie, częściowo dlatego, że rosną w glebie. To połączenie z ziemskimi fundamentami oznacza, że ​​mogą one również pomóc przywrócić równowagę niewyrównanej czakry.

4. Afirmacje czakry

Wreszcie, ukierunkowane afirmacje są niesamowicie przydatne do leczenia czakr.  Podobnie jak w przypadku wszystkich afirmacji, możesz powtarzać te pozytywne stwierdzenia kilka razy dziennie lub w dowolnym momencie, gdy poczujesz, że twoja czakra może być zablokowana. W szczególności możesz spróbować wypowiedzieć jedną lub więcej z tych afirmacji czakr tuż przed medytacją lub po przygotowaniu na dzień następny:

 • “Gdziekolwiek jestem, jestem bezpieczny.”
 • “W tej chwili jestem stabilny, uziemiony i zrelaksowany.”
 • “Wszystkie moje potrzeby bezpieczeństwa będą zawsze spełnione.”
 • “Mam zdrowe ciało, zdrowy umysł i obfite życie”.
 • “Jestem zakotwiczony na ziemi i wspierany przez wszechświat”.
 • “Wszechświat zawsze będzie mnie wspierać i wskazywać, gdzie mam iść dalej”.
 • “Zasługuję i otrzymuję wsparcie, kiedy tylko tego potrzebuję.”
 • “Wszechświat zawsze mi sprzyja”
 • “Czuję, jak otwiera się czakra korzenia i czuję, że się stabilizuję”.
 • “Jestem bezpieczny i szczęśliwy w moim domu.”

Możesz również łączyć afirmacje z pozycjami jogi lub próbować trzymać jeden z kamieni czakry korzenia, gdy wypowiadasz afirmację. Niektórzy ludzie również lubią zapisywać swoje afirmacje, umieszczając je w widocznym miejscu, gdy po prostu normalnie pracują i spędzają czas.


Wpis powstał w oparciu o informacje zawarte na stronie The Law of attraction: http://www.thelawofattraction.com

Podobne wpisy

Czakra splotu słonecznego wzmacnianie Objawy zablokowanej czakry splotu słonecznego to najczęściej:Czujesz, że musisz kontrolować wszystko i wszystkich wokół ciebieCzujesz się bezradn...
Czakra sakralna, wzmacnianie Kamienie i biżuteriaUOto główne kamienie lecznicze czakry Sakralnej, które warto znaleźć:Kalcyt pomarańczowy: Kolor czakry sakralnej jest pom...
Czakra splotu słonecznego rozkład tarota do analiz... Kolejny tydzień analizy i pracy z czakrami. Teraz czakra trzecia, czyli splotu słonecznego odpowiedzialna za emocjonalność i naszą stabilność.Dzi...
Czakra Podstawy – analiza, rozkład tarota Rozpoczynam właśnie cykl 7 tygodni pracy z czakrami i nad poprawą ich funkcjonowania i przepływu energii.Jako pierwsza pod lupę wędruje czakra po...
Czakra sakralna, rozkład tarota Kiedy Czakra Korzenia odpowiadała za nasze uziemienie, sprawy materialne, zdrowie, druga po niej, Czakra Sakralna, odpowiada za przyjemność, zmysłowo...

Irmalia czyli Irka z Południa

Cześć! Jestem tarocistką, ezoteryczką, wróżką....Chcesz się ze mną skontaktować? Skorzystaj ze strony kontakt, znajdziesz tam mój adres e-mail jak również formularz kontaktowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pozostańmy w kontakcie!

Wpisz swój adres e-mail i otrzymuj powiadomienia o nowych wpsach na blogu i innych promocjach.
WYŚLIJ
close-link

ZOSTAŃMY W KONTAKCIE

Odwiedź i polub moje pozostałe serwisy
close-link
POTRZEBUJESZ ODPOWIEDZI TAROTA?

Już tutaj możesz do mnie napisać. Wypełnij formularz i poczekaj na wiadomość zawierającą informację na temat warunków sporządzenia wróżby.


X
POTRZEBUJESZ RADY TAROTA???