wróżka

Co lepsze? Własny rozkład czy korzystanie z gotowego?

Często otrzymuje pytanie o odpowiedni rozkład do danego zagadnienia. Ktoś pyta się czy może wykorzystać np. krzyż celtycki, a może lepiej podkowę, a może skorzystać z 3 kart?

I niby pytanie proste, bo po to są gotowe, poglądowe rozkłady, aby móc je wykorzystywać uniwersalnie ale: są pytania, dla których takie rozkłady będą nieodpowiednie albo genralnie niewystarczające.

Co wtedy robić? Chcemy znać odpowiedź na jakieś nasze pytanie, jednakże żaden z rozkładów, które znamy, czy znajdziemy, nie spełnia naszych oczekiwań ani też nie daje nam pełnego poglądu na problem. Rozwiązaniem jest, a ja korzystam z tego bardzo często, stworzenie po prostu swojego własnego rozkładu !

Wbrew pozorom nie jest to wcale trudne ! Głównie musimy skupić się na informacjach, które chcemy uzyskać od kart. Każdy rozkład indywidualny powinien również zawierać takie pozycje jak rada i ostrzeżenie od kart. Reszta pozycji i ich oznaczenia jest zupełnie dowolna ! 

Podam może przykład aby lepiej wyjaśnić o jakie indywidualne rozkłady chodzi.

Mamy Pana Janka, który chce wiedzieć, czy sprzedaż jego lokalu w miejscowości X będzie opłacalna i co może zrobić aby uzyskać dla siebie jak najlepsze warunki tej sprzedaży. Możemy zastosować tutaj np. krzyż celtycki lub standardowy rozkład podkowy, ale: dla mnie to nie będzie wystarczająca informacja dla Pana Janka. To co zrobiłabym w przypadku takiego pytania, to indywidualnie ułożony rozkład dotyczący właśnie dokładnie tej sprawy.

  1. Lokalizacja nieruchomości i jej wpływ na cenę
  2. Ogólna sytuacja jeśli chodzi o nieruchomości w miejscowości X
  3. Cena jaką chce otrzymać Pan Janek a możliwości rynkowe
  4. Atrakcyjność nieruchomości dla potencjalnego kupującego
  5. Kto może być zainteresowany nieruchomością, do kogo kierować ofertę
  6. Z jakich kanałów sprzedaży skorzystać, kto pomożę
  7. Jaka jest rada odnośnie sprzedaży tej nieruchomośći
  8. Na co Pan Janek powinien zwrócić uwagę, na co uważać
  9. Perspektywa sprzedayży do 6 miesięcy
  10. Perspektywa sprzedaży do 12 miesięcy

To przykładowe 10 pozycji, na które chciałabym uzyskać odpowiedzi i przekazać je Panu Jankowi. Jak widzicie, taki rozkład jest absolutnie indywidualny i napisany pod konkretny problem pytającego. Podczas rozmowy z pytającym można ustalić szereg innych zagadnień, które tarot miałby poruszyć a my jedyne co musimy zrobić to po prostu je sobie zapisać a później uwzględnić w kolejnych kartach.

Jak widzicie tworzenie własnego rozkładu, pod konkretne pytanie, nie jest wcale trudne, a daje nam naprawdę szerokie możliwości interpretacyjne i informacyjne. Zachęcam do tworzenia właśnie takich rozkładów bo zobaczycie, że Wasze odpowiedzi będą dużo głębsze i bardziej pomocne !

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × jeden =