To jedno z najczęściej pojawiających się pytań na mojej grupie Facebookowej i wcale się mu nie dziwie bo: mamy teraz tyle rodzajów talii, taki ogromny wybór, że podjęcie decyzji, która z nich ma być tą naszą NAJ, jest po prostu niezwykle trudna.

Jaką więc talię wybrać, jeśli jest się początkującym?

Niezmiennie będę powtarzać, że taką, od której zaczynają wszyscy i która jest jedną z trzech najbardziej znanych talii na świecie czyli od Ridera Waite’a.

Ja wiem że one nie są piękne, wiem, że nie wzbudzają zachwytu u znajomych ale: to na nich opiera się większość książek do nauki tarota, to w nich macie skondensowane wszystkie informacje i są one podane dosłownie na tacy.

Dla tych, których razi toporność i prostota poczciwych RW alternatywą może być RW Radiant, już bardziej kolorowe, łagodniejsze dla oka, ale wciąż mające wszystko to, co najważniejsze:

Na Rider Waite opierają się tak doskonałe książki jak choćby:

  • Vademecum Tarota – Barbara Antonowicz-Wlazińska
  • Tarot intuicyjny Wielkie Arkana Wielkie tajemnice życia
  • Tarot intuicyjny. Małe Arkana Małe tajemnice życia
  • Karty Ridera Waite’a proste i skuteczne

I te karty plus te książki to najlepszy wstęp do tarota jaki możecie mieć. Po polsku, jasno, konkretnie, ze szczegółami, wyczerpująco. Jaką więc talie wybrać jeśli jesteś na początku Twojej drogi z tarotem? Rider Waite’a – zdecydowanie.

A później, z biegiem czasu, kiedy poznasz podstawy, zobaczysz na co zwracać uwagę, co istotnego jest w danej karcie, zakupisz kolejne talie, kolejne i kolejne 🙂 Jak się wkręcisz w temat to nigdy nie będzie dość 🙂

Podobne wpisy

Tarot Anielski Karty tarota stworzone przez Doreen Virtue nazwane "Tarotem Anielskim" mają za zadanie złagodzenie dla przeciętnego użytkownika całokształtu tarota j...

Irmalia czyli Irka z Południa

Cześć! Jestem tarocistką, ezoteryczką, wróżką....Chcesz się ze mną skontaktować? Skorzystaj ze strony kontakt, znajdziesz tam mój adres e-mail jak również formularz kontaktowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pozostańmy w kontakcie!

Wpisz swój adres e-mail i otrzymuj powiadomienia o nowych wpsach na blogu i innych promocjach.
WYŚLIJ
close-link

ZOSTAŃMY W KONTAKCIE

Odwiedź i polub moje pozostałe serwisy
close-link
POTRZEBUJESZ ODPOWIEDZI TAROTA?

Już tutaj możesz do mnie napisać. Wypełnij formularz i poczekaj na wiadomość zawierającą informację na temat warunków sporządzenia wróżby.


X
POTRZEBUJESZ RADY TAROTA???