wróżby cygańskie

Wróżby cygańskie

Cygański czar, jarmarki, przepełnione zapachami stragany, kolory, ogień, tajemniczość…. Kojarzycie? Znacie? A wróżby i stara cyganka? Prawda, że nie jeden z nas był u takiej wróżki, z biciem serca słuchaliśmy jej przepowiedni niejednokrotnie obejmującej całe nasze życie. Cyganki wróżyły od zawsze a zdolności dywinacyjne były przekazywane u nich z pokolenia na pokolenie.

Ps. Interesuje Cię wróżba cygańska? Napisz do mnie! ->> KLIK

Wróżby cygańskie dzisiaj

W dobie internetu mamy nieograniczone możliwości kontaktu. Żyjemy również w czasach kiedy to dostęp do wiedzy, kart, książek również jest praktycznie nieograniczony. Jestem osobiście zafascynowana kartami klasycznymi jak również i cygańskimi i codziennie z nimi pracuje. Obecnie na rynku mamy dostępnych kilka talii cygańskich a pierwsza z nich została wydana około 1903 roku i z entuzjazmem przyjęta i stosowana.

Tradycje wróżbiarskie są nadal przekazywane, ale z osobistych rozmów z osobami wiem, że już nie każda młoda cyganka ma ochotę na stosowanie i naukę kart. Życie biegnie obecnie bardzo szybko, musimy dostosowywać się do tego pędu i czasami właśnie, niestety, czar dawnych czasów zostaje wyparty przez nowinki techniczne, modę i trendy. Wróżby cygańskie zdają się być coraz bardziej zapomniane…. a szkoda…..

Co wyróżnia wróżbę z kart cygańskich

W mojej opinii, wróżby z kart cygańskich rzeczywiście można przygotowywać na całe życie pytającego. Karty te bowiem, wraz z klasycznymi, są nam w stanie dostarczyć informacji o naszych rodzinach, dzieciach, nas samych, pracy, zdrowiu i życiu uczuciowym. Warto jednak przed poproszeniem o taką wróżbę zastanowić się, czy rzeczywiście chcemy poznać aż tyle informacji o naszej przyszłości. Być może nie każda z nich okaże się dla nas dobra co znowu wpłynie na nasze samopoczucie i komfort życia. Sama najczęściej przygotowuje wróżby ogólne na czas około 2 lat, chociaż miałam również kilka próśb właśnie o wróżbę cygańską wieloletnią.

Talie kart cygańskich

Zazwyczaj talie cygańskie składają się z 36 kart o konkretnych znaczeniach. Właśnie to, że są niebywale konkretne i trafiające w punkt problemu, sprawiło, że stały się tak popularne i czytelne. Karty nie mają określonego porządku a ich nazwy to: Wesołość, List, Wdowa, Oficer, Niespodziewana Radość, Prezent, Nieszczęście, Kochanek, Dziecko, Wdowiec, Wiadomość, Przykrość, Duchowny, Wróg, Złodziej, Zazdrość, Miłość, Nieco Pieniędzy, Wizyta, Strata, Podróż, Dom, Sędzia, Kochanka, Wytrwałość, Fałsz, Szczęście, Choroba, Śmierć, Nadzieja, Zamyślenie, Ślub, Wierność, Zasmucenie, Pieniądze, Tęsknota. 

W swoich zbiorach posiadam 2 tradycyjne talie cygańskie oraz jedną rozbudowaną, która posiada 52 karty, nazywam ją wyrocznią sybilli.

wróżby cygańskie

Podsumowanie

Czar wróżb cygańskich pamięta nie jeden z nas. Pomimo tego, że w obecnych czasach wróżki często udzielają porad online, wciąż możesz otrzymać taką wróżbę cygańską. Internet i komunikacja za jego pośrednictwem to nasza przyszłość nie bój się więc poprosić o wróżbę na maila – to zupełnie normalne. Zapraszam do kontaktu!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + 7 =