śmierć fizyczna w kartach

Śmierć fizyczna w kartach

Bardzo często na różnych grupach, forach, w dyskusjach, pojawia się kwestia śmierci fizycznej widzianej w kartach. Czy jest możliwość aby wróżbita, wróżka, tarocista, zobaczył w kartach śmierć?

Zwiastuny śmierci

Niektóre kombinacje kart mogą wskazywać na to, że ktoś ociera się o śmierć, jest lub był jej bliski, lub karty będą sygnalizowały ostrzeżenia mające uczulić pytającego na daną sprawę. Sama karta Śmierci w tarocie oczywiście śmierci fizycznej nie zwiastuje. Wszystko zależy od otaczających ją kart oraz od tego jak brzmi pytanie. Śmierć tarotowa to bowiem proces, który prowadzi do uwolnienia, zmiany i przeobrażenia dotychczasowych spraw. Oczywiście sam wizerunek na karcie może budzić niepokój, bo jednak mamy do czynienia z tradycyjnym widokiem kostuchy, ale znaczenia tej karty ewoluowały w miarę czasu i teraz niejednokrotnie może ona mówić o totalnej zmianie i poprawie sytuacji pytającego.

Jakie więc karty mówią stricte o śmierci?

I tutaj nie ma gotowego przepisu ani recepty polegającej na jasnej konfiguracji jak 2+2. Nie ma takiej kombinacji, którą moglibyśmy uznać za uniwersalną. Każdy tarocista ma swój własny język z kartami, każda osoba kładąca inne karty, również ten język ma. Cały wydźwięk układu może jednak wskazywać na to, że mamy do czynienia ze śmiercią fizyczną lub że osoba już przeszła na drugą stronę.

Są karty, talie, które bezpośrednio mają w swoim zestawie kartę oznaczającą śmierć fizyczną np. trumna w lernomand, trumna w kartach kippera, as pik odwrócony w kartach klasycznych (zgodnie z moją szkołą) ale nigdy nie można powiedzieć na 100%, że ktoś nie żyje bo……… to nie nasza rola ani nie nasze kompetencje. Nie bawmy się w Boga, a śmierć, życie, są w jego gestii.

Czy zdarzyło mi się wywróżyć śmierć?

Tak, widziałam śmierć w kartach kilkukrotnie, zawsze były to inne kombinacje, ale dające jasną informację, że osoba o którą pytamy już nie żyje. Karty czasami pokażą okoliczności śmierci, czasami pokażą sam stan a czasami powiedzą np. o tym, że śmierć nastąpiła z powodu określonej choroby. Karty również zapowiadają, że możemy mieć do czynienia ze śmiercią lub, że los danej osoby w tym momencie wisi na włosku, waży się to jaka czeka go przyszłość. Nigdy jednak nie powiedziałabym wprost komuś, że umrze – to nie moja rola.

Co możemy powiedzieć o śmierci w kartach?

Uważam, że na pewno samo mówienie o niej jest sprawą bardzo delikatną i ja osobiście nie przepowiadam śmierci, nawet jeśli karty ją pokazują. Staram się za to szukać drogi, wspomóc, analizować przyczyny i możliwe rozwiązania sytuacji jeśli tylko jest ona do uniknięcia. Nie odpowiedziałabym na pytanie: czy ktoś umrze, kiedy umrze, bo uważam, że kwestia śmierci leży tylko i wyłącznie w losach „najwyższego”. Odpowiadając jednak na pytanie: czy karty mogą przewidzieć śmierć, oczywiście potwierdzam, że mogą.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × cztery =