wróżka

Kiedy wróżby się spełniają

Ciekawe pytanie, które zapewne zadawaliście sobie nie raz. Jak to się dzieje i dlaczego, że wróżba się spełnia? Kiedy wróżby się spełniają?

Wyobraźcie sobie pewną sytuację:

Mężczyzna przychodzi do wróżki o poradę odnośnie pracy. Zależy mu na tym, aby otrzymać awans więc również takie pytanie zadaje wróżce: czy otrzymam awans. Karty wyraźnie wskazują że jak najbardziej tak, i z taką informacją mężczyzna żegna się z wróżką.

Co dzieje się dalej? Mężczyzna ten ma pewną wiedzę odnośnie swojej przyszłości. Wszystko teraz zależy od niego, ale w jego przeszłości powstał pewien punkt, nazwijmy go X, którym jest wizyta u wróżki i uchylenie rąbka tajemnicy wraz z odpowiedzią na jego pytanie. Wszystko co po punkcie X nie jest już takie jak było przed nim. Mężczyzna posiada już informacje o swojej przyszłości.

Ma teraz wybór: może iść dokładnie taką ścieżką jak ta, którą obrał przed wizytą u wróżki, bo dawała mu ona awans. Jeśli jego postępowanie nie będzie zmienione: wróżba się spełni, ponieważ on będzie kontynuował to co robił do tej pory. Może to być np. regularne chodzenie do pracy :), załatwianie swoich obowiązków, wszystko to w ten sposób jak dotychczas.

Co jednak się stanie jeśli mężczyzna uzna: wróżka powiedziała, że mam awans więc cokolwiek bym nie zrobił to i tak go dostanę. Tu jest błąd. Jeśli teraz pójdzie i da w mordę swojemu szefowi, to nie dość, że awansu nie będzie, to jeszcze straci pracę. Punkt X dał mu wiedzę, ale mężczyzna ma również wolną wolę. Wybierając inną ścieżkę z uwagi na to, że „wróżka i tak mówiła o awansie” zmienił on tym samym swoją przyszłość i wróżba z punktu X nie może się spełnić. Jeśli teraz wróciłby do wróżki z ponownym pytaniem o to samo odpowiedź byłaby inna.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 19 =