wróżka

Czakra sakralna, wzmacnianie

Kamienie i biżuteria

UOto główne kamienie lecznicze czakry Sakralnej, które warto znaleźć:
 • Kalcyt pomarańczowy: Kolor czakry sakralnej jest pomarańczowy, więc wiele kamieni uzdrawiających czakry sakralnej jest również pomarańczowych. Mówi się, że kalcyt pomarańczowy zwiększa kreatywność, pomaga przejść przez barierę emocjonalną i ponownie połączyć umysł i ciało.
 • Kamień księżycowy: Kamień księżycowy występuje w wielu kolorach, ale możesz zdecydować się na kamień księżycowy o kolorze brzoskwini ze względu na jego połączenie z pobudzaniem umysłu. Ma również na celu zmniejszenie niepokoju.
 • Karneol: ten półszlachetny kamień ma czerwonobrązowy odcień, choć występuje w różnych odcieniach. Jest idealny do pracy z czakrami sakralnymi, ponieważ jest to Kamień Singera. Oznacza to, że ma nierozerwalny związek z kreatywnością i artyzmem.
 • Cytryn: kamienie cytrynowe mają złoty kolor i są czasami nazywane „kamieniami umysłu”. Ma to również na celu zwiększenie poczucia własnej wartości, co jest idealnym rozwiązaniem, jeśli zablokowana czakra sakralna prowadzi do zmniejszenia pewności siebie lub problemów z zazdrością.

Medytacja Sakralna Czakr i Techniki Jogi

Wykonaj następujące kroki, aby wykonać pierwszą medytację uzdrawiania czakry sakralnej:

 1. Usiądź w wygodnym, cichym miejscu, w którym nie będziesz niepokojony. Trzymaj kręgosłup prosto, a kończyny zrelaksuj.
 2. Weź dziesięć powolnych, głębokich oddechów.
 3. Wyobraź sobie wirujące pomarańczowe koło w miejscu twojej czakry sakralnej.
 4. Ponieważ elementem czakry sakralnej jest woda, wyobraź sobie, że pomarańczowe światło czakry rozprzestrzenia się falami, powoli obejmując całe twoje ciało. Poczuj rozgrzewające ciepło.
 5. Rób to tak długo, jak chcesz (najlepiej przez co najmniej pięć minut), a następnie otwórz oczy, gdy będziesz gotowy.

Joga może również bardzo dobrze wzmocnić pracę twojej czakry . Każda praktyka jogi pomoże wyrównać czakry, ale istnieją specyficzne pozy, które celują w czakrę krzyżową.

W szczególności spróbuj Dvipada Pitham, która polega na leżeniu na plecach i unoszeniu bioder w tym samym czasie, w którym podnosisz ręce do góry i nad głową (podtrzymując ciało ramionami przez cały czas). Jest to jedna z najlepszych pozycji jogi czakr sakralnych.

Lista żywieniowych czakr i sugestie dotyczące diety

Wszystkie czakry reagują pozytywnie i negatywnie na twoją dietę, więc możesz potencjalnie odblokować czakrę krzyżową tylko poprzez niewielkie dostosowanie do tego, co jesz. Zdrowe odżywianie jest dobre dla utrzymania otwartych czakr.

Pokarmy wzmacniające czakrę sakralną to:

 • Pomarańcze: Jak wspomniano powyżej, kolor pomarańczowy reprezentuje twoją czakrę sakralną więc nie jest zaskoczeniem, że owoc ten łączy. Jednak jakiekolwiek mięsiste owoce mogą pomóc w wyrównaniu tej czakry. Obejmują one również papaje, mango i brzoskwinie.
 • Nasiona: eksperci od czakr doradzają ci jeść prawie każde nasiono, jeśli chcesz pracować na terenie sakralnym. Dobre nasiona to dynia, słonecznik, mak i konopie.
 • Orzechy kokosowe: Pęknięcie zdrowych olejów i tłuszczów, które promują zdrowie układu sercowo-naczyniowego, kokosy mogą podnieść poziom energii i wprowadzić odpowiedni nastrój, aby być kreatywnym. Jako takie, są popularnym wyborem dla osób borykających się z problemami z drugą czakrą, takimi jak niska inspiracja.
 • Buliony i herbaty: Przezroczyste płyny mówi się, że leczą czakrę krzyżową, więc smaczny bulion warzywny lub herbata owocowa to doskonała opcja.

 Afirmacje czakr sakralnych do użycia

Możesz wypowiedzieć je za każdym razem, gdy czujesz, że twoja czakra sakralna potrzebuje doenergetyzowania.

 • „Zasługuję na przyjemność i spełnienie moich potrzeb.”
 • „Jestem przekonany, że to, co oferuję światu jest wystarczające”.
 • „Bezpiecznie jest wyrazić moje seksualne ja w zabawny, kreatywny i zdrowy sposób.”
 • „Przyciągam relacje z kochającymi, dobrymi ludźmi, którzy będą mnie wspierać.”
 • „Wiem, że mogę zaakceptować zmiany i zrobić wszystko, co w mojej mocy.”
 • „Każdego dnia odczuwam coraz więcej radości i satysfakcji”.
 • „Jestem pełen inspiracji i potencjału do tworzenia.”
 • „Moje ciało jest żywe i czuję się w nim komfortowo.”
 • „Jestem silną, kreatywną osobą i kocham to, co tworzę.”
 • „Jestem gotowy na pozytywne zmiany i głęboki rozwój osobisty”.

Wpis powstał w oparciu o informacje zawarte na stronie The Law of attraction:

http://www.thelawofattraction.com/sacral-chakra-healing/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × trzy =