wyrocznia mocy bogiń - recenzja

Wyrocznia mocy bogiń – recenzja

Wyrocznia mocy bogiń to kolejna talia autorstwa Colette Baron-Reid którą posiadam w swoich zbiorach. Muszę przyznać się bez bicia, że mam również jej angielską wersje, ale nie ukrywam, że na polskiej bardzo mi zależało. Uważam, że pod względem jakości wydania, nasze wydawnictwo spisało się nawet lepiej bo przede wszystkim karty są grube a użyty w nich papier jest doskonałej jakości. Nie widzę możliwości (a lubię tasować) aby szybko się zniszczyły.

Opakowanie kart

Karty dostajemy w twardym, solidnym pudełku z pięknymi grafikami. Tytuł wyroczni jest napisany szlachetną złoconą czcionką. Czuć powiew magii oraz kunszt grafika. Pod względem wizualnym jest absolutnie cudownie! W wersji angielskiej do wyjmowania kart w pudełku mamy do pomocy wstążkę – w polskiej jej nie ma, aczkolwiek wyjęcie kart nie stanowi większego problemu. Do kart dołączona jest również książeczka licząca ponad 190 stron.

Przewodniki Colette zawsze wykraczają poza typowy przewodnik po kartach Oracle. Ten nie jest wyjątkiem. Ma świetne wprowadzenie na temat tworzenia talii i obszerną sekcję dotyczącą pracy z samymi kartami. Mamy również 5 rozkładów dopasowanych do tali. Autorka zawarła również krótkie sekcje o tym, jak pracować z losowaniem jednej karty i jak używać karty „powrotu na właściwą ścieżkę”.

Wyrocznia mocy bogiń - recenzja

Karty

Otrzymujemy talię 52 kart na mocnym papierze. Brzegi pokryte są kolorem zgaszonego złota, ale nie jest to błyszczące złocenie – raczej taka warstwa matowa. Same karty są piękne. Znałam je już z wersji angielskiej, ale i tak wciąż mnie zachwycają. Bije z nich energia i magia! Można czytać je intuicyjnie, natomiast zawsze polecam rozszerzenie opisu na podstawie książki.

Autorką grafik jest Jeny DellaGrottaglia i jest to kolejna udana współpraca z Collet.

Obrazy są bujne, wspaniałe i różnorodne. Boginie, które zostały wybrane na tę talię, to wspaniały wybór i równowaga tego, co znane i nie tak znane. Każda karta Bogini ma dwie używane pozycje: prostą i odwróconą. Pozycja prosta mówi o przekazie mocy, odwrócona o przekazie wsparcia. Z mojego doświadczenia wynika również, że karty mają zastosowanie CZYSTO WRÓŻEBNE i dają odpowiedzi na pytania. Można je również stosować jako dopełnienie odczytu z tarota lub innych kart.

wyrocznia mocy bogiń

Podsumowanie

Jestem bardzo zadowolona, że piękne talie są tłumaczone na język polski i dostępne w naszym Kraju. Muszę powiedzieć, że wydawnictwo Synergie Polska, które podejmuje się tego, dużo ryzykuje (kwestia stosowania kart wyroczni nie jest u nas tak bardzo popularna jak w innych krajach) ale myślę, że w perspektywie czasu wyrocznie staną się coraz bardziej lubiane i praca z nim praktykowana.

Polecam serdecznie te karty ponieważ są piękne, energetyczne, mądre i mogą nas wiele nauczyć i skłonić do refleksji. Moim zdaniem zdecydowanie warto posiadać je w swoich zbiorach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + 9 =