Przepowiednie 2021 - Polska

Przepowiednie 2021 – Polska

W tamtym roku przepowiednie dla Polski i Świata pozostawiłam w swoim zeszycie i na jednej z grup internetowych. Przepowiednia dotycząca choroby, której nie znamy i jest przed nami ukryta, spełniła się w 100%. W tym roku zdecydowałam, że rozkład na 2021 po prostu zapiszę na blogu aby:

 1. Go nie zapomnieć 🙂
 2. Mieć do niego zawsze dostęp.
 3. Obserwować jak będzie się realizował.

Chcę wykorzystać rozkład, który znalazłam na jednej ze stron internetowych:

Przepowiednie 2021 - Polska

Rozkład stworzony jest na wzór drzewa życia i zawiera 12 pozycji, które lekko zmodyfikowałam:

 1. Ogólny temat najbliższego roku
 2. W jaki sposób najbliższy rok będzie wyjątkowy
 3. Co będzie w nim najbardziej pozytywnego
 4. Największe wyzwanie
 5. Jaką lekcje przyniesie dla ludzkości (lub w przypadku rozkładu dla Polski to dla Polaków)
 6. Trendy polityczne i sytuacja polityczna
 7. Nasze otoczenie i ziemia, ochrona środowiska
 8. Życie socjalne i kontakty międzyludzkie
 9. Życie duchowe – w jakim kierunku pójdzie
 10. Co możemy zrobić aby uczynić Polskę/Świat lepszym miejscem
 11. Czego nie wiemy teraz a dowiemy się w 2021 roku
 12. Wolna karta, można zadać swoje pytanie

Przepowiednie na 2021 dla Polski

Najbliższy rok w karcie Asa Denarów to nowości na planie materialnym, decyzje i przedsięwzięcia, które mogą okazać się przysłowiowym trafieniem w 10. To dziwna karta jak na okres covidowy, ale mówimy o prognozie więc jeszcze nie wiemy jak się ona zrealizuje. As Denarów będzie zapowiadał więc powodzenie i być może dla Polski również w grę będą wchodzić tematy jakiś nieruchomości, ziem, zarządzanie mieniem, korzyści do wykorzystania, umowy dające możliwości a także inwestycje.

Zdecydowanie najbliższy rok będzie wyjątkowy dla dzieci – po prostu, bo mówi o tym karta słońca. Wygląda więc na to, że dzieci będą zadowolone z obrotu spraw zastanych w 2021. Jak ja byłam dzieckiem to możliwość pozostania w domu i nie pójścia do przedszkola, szkoły, napawały mnie przeogromną radością 🙂 Dzieci w 2021 będą zadowolone – zobaczymy z czego.

Gospodarka

Pomimo pandemii i problemów gospodarczych wygląda na to, że Polska sobie poradzi – tak jakbyśmy mieli jakąś stabilną, stałą pozycje, żadnych spektakularnych wyskoków ale też i żadnych wielkich zmian. Tak jakby 2021 był czasem kiedy idziemy pomału do przodu, i co najważniejsze, jeśli dobrze to rozegramy, to nie będzie tego przykrego, i trudnego w skutkach, kroku wstecz.

Największe wyzwanie czeka jednak pracodawców, firmy, wszystkich tych, którzy sprawują piecze nad swoimi pracownikami. Pracodawca, szef, będzie musiał mocno się nagimnastykować aby nie stracić tego co wypracował. Firmy będą w poważnych sytuacjach, może nawet kryzysach, będzie wiele zmartwień dla tych, którzy rozpoczynają swoje działalności. Obawiam się, że wiele osób zdecyduje się na zatrzymanie inwestycji, rozwoju, wdrażania nowych spraw – będziemy przeczekiwać najgorsze okresy.

Karty wskazują, że trzeba będzie uczyć się cierpliwości, właśnie wspomnianego oczekiwania ale nie tylko: będziemy musieli pamiętać o czymś ważnym i o tym, abyśmy czegoś nie przegapili, abyśmy się z czymś nie spóźnili, bo będzie to miało daleko idące konsekwencje. Polska pokazuje się w lekcji 9 buław – to poranienie, zmęczenie, ale stanie na własnych nogach i strzeżenie swoich granic, swojej przestrzeni, tego co mamy. Będziemy bronić swojego.

Polityka

Trendy polityczne jak to zwykle bywa idą w kierunku mniejszej lub większej równowagi w dawaniu i braniu: Ty zabierzesz mi, ja zabiorę tobie i mamy constans. Widać, że politycy będą działać na zasadzie dobrego samarytanina i w momencie kiedy będzie potrzeba, okażą łaskę. W innych momentach, co już wiemy z doświadczenia, liczyć się będzie własny interes. Karta 6 Denarów może zapowiadać również jakieś dodatkowe pieniądze od Państwa na zasadzie kredytów, pożyczek, rozwiązań pomagających przedsiębiorcom czyli „państwo” będzie wdrażało programy wspierające finansowo (a jak one będą wyglądać i funkcjonować to już inna kwestia).

Środowisko, sprawy ludności, życie socjalne

Ciekawie pokazują kart kwestię ochrony środowiska, świadomości natury, ziemi: wygląda na to, że zaczniemy być bardziej świadomi, zaczniemy się uczyć, dokształcać w tym kierunku, zostanie postawiony duży nacisk na ochronę naszej ziemi, środowiska, na podnoszenie świadomości ludzi pod tym względem.

Życie socjalne również nie przedstawia się źle, ale bardziej moim zdaniem docenimy bliskość i intymność między sobą. Ludzie nie będą pragnąć spędów, imprez, bywania w klubach, na koncertach, a raczej sama sytuacja epidemiologiczna zmusi nas do tego, że docenimy intymność, spędzanie czasu gdzieś dalej, w parze, z rodziną, ale nie na wielkich uroczystościach. Idzie izolacja międzyludzka ale pozwalająca być wśród tych, którzy są dla nas ważni.

W życiu duchowym wrócimy do przeszłości, źródeł, zaczniemy sobie przypominać to, czego nauczyliśmy się za młodu. Może być tak, że wielu z nas zdecyduje się na odnowienie kontaktów po to, aby coś przerobić jeszcze raz, a może wybaczyć? Zrozumieć? Przypomnieć sobie? Będziemy wyciągali wnioski z tego co przeżyliśmy, będziemy wracać wspomnieniami do tego jak to było kiedyś (może to „kiedyś” będzie również czasem sprzed pandemii….).

Aby Polska była lepszym miejscem uważam, że trzeba obrać konkretny, jeden kierunek i się go trzymać. Musi być jedność, ale jak wdrożyć to w życie? Szczerze mówiąc nie mam pojęcia i wątpię, aby w 2021 udało się coś takiego wdrożyć. Karta Rydwanu, szczególnie w tej talii, pokazuje, że cel musi być jasny i spójny – patrząc na polityków, daleko nam do tego.

2021 czego nie wiemy?

A czego nie wiemy i dowiemy się w roku 2021? Hm…. bardzo trudna karta, 9 mieczy czyli smutek, strach, depresja, izolacja, poczucie krzywdy, odrzucenia, samotności. Co tak może na nas wpłynąć? Z jaką informacją możemy mieć do czynienia? Myślę, że może tutaj chodzić o jakieś badania, raporty, wyniki, dotyczące naszego samopoczucia, psychiki i spraw związanych z psychologią. Może okazać się tak, że wiele osób będzie zmagało się z depresją a współczynnik samobójstw poszybuje w górę.

Karta Cesarzowej jako zwieńczenie układu i odpowiedź na pytanie: to jak w sumie będzie nam w tym 2021, mówi, że nie będzie tak źle jakby się mogło wydawać. Polacy sobie poradzą, tak jak to zwykle bywa, będziemy również dbać o to co jest dla nas ważne. Może być tak, że 2021 przyniesie wzrost dzietności, skupienie się na rodzinach albo to, że od decyzji rodzin będzie zależało bardzo wiele. Z drugiej strony, patrząc na to w którym kierunku idzie polityka rządu, Cesarzowa może mówić, że polskie kobiety w najbliższym roku będą przeżywać istną gehennę.

Przepowiednie 2021 – Polska z podziałem na sfery

Oprócz ogólnego rozkładu postanowiłam zerknąć co będzie słychać w takich dziedzinach jak:

 1. Covid
 2. Służba zdrowia
 3. Turystyka
 4. Sport
 5. Rozrywka
 6. Największe zagrożenie

Sytuacja covidowa zostanie wbrew pozorom opanowana już w połowie roku – karta Maga mówi, że będziemy mieć możliwości do tego, aby dosłownie sterować sytuacją. Możemy być jednak ciągle manipulowani i wprowadzani w błąd – nie będzie wiadomo kto jest wiarygodnym źródłem i gdzie go szukać.

W drugiej połowie roku będziemy się uczyć jak radzić sobie ze swoją rzeczywistością. Będzie to okres odbudowy, powolnego wracania do rzeczywistości i tego co było wcześniej a przede wszystkim będzie podnosić się poziom informacji o chorobie.

Służba zdrowia jednak przeżyje mocny kryzys i 2021 przyniesie ogromne konflikty i zmiany, również na szczeblu politycznym. Mam wrażenie, że dojdzie do bardzo mocnych spięć, kłótni, sytuacja będzie zaogniona i poważna.

Nasza turystyka ucierpi, nie da się ukryć, że ludzie będą wybierali siedzenie w domu a dodatkowo pokazały się nakazy i obostrzenia odgórne, więc rząd i przepisy będą negatywnie wpływać na branże turystyczną.

2021 dla sportowców będzie rokiem ciężkiej, powtarzalnej pracy – uważam, że wiele imprez sportowych się nie odbędzie a sportowcy będą musieli pracować nad swoją kondycją i przygotowaniem bez względu na to, czy dojdzie do jakiejkolwiek rywalizacji czy nie. To będzie dla nich żmudna, nie dająca satysfakcji praca i będą pojawiały się głosy niezadowolenia i poczucia, że czasu nie będzie można cofnąć i będzie on stracony.

Dla rozrywki również 2021 nie będzie zbyt łaskawy, jest rezygnacja, bardzo wielka emocjonalność w branży, czasami ocierająca się o rozpacz. Dowiemy się również o tym, że ktoś z uwagi na sprawy zdrowotne postanowi odejść, wycofać się a nawet opuścić nasz kraj. Ważna dla branży kobieta może borykać się z poważną chorobą.

Ponownie w rozkładzie pojawia się karta Rydwanu jako największe zagrożenie dla Polski. Wcześniej była ona na pozycji co robić aby polepszyć sytuację kraju i sytuację nas wszystkich. Uważam, że powtórzenie się tej karty ponownie mówi, że nie wykorzystamy ważnej szansy na poprawę a rozłam w rządzie, między ludźmi, poglądami, będzie nie do pogodzenia – niestety.

Dziękuje za dotrwanie do końca mojej przepowiedni na 2021 dla Polski. Interesuje cię czytanie prywatne? Zapraszam do kontaktu!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 2 =