Cień, praca z cieniem, o co chodzi w tych pojęciach?

Ano niejednokrotnie musimy zmierzyć się z pewnymi problemami, których powodem jesteśmy my sami, nasze zachowania, sposób myślenia, to jak działamy i co robimy. To właśnie nasz cień, nasze wady, które przyczyniają się do porażek i niepowodzeń.

Praca z cieniem za pomocą kart tarota to nic innego jak analiza właśnie swoich zachowań w kontekście problematycznych sytuacji. Dlaczego robię to co robię, skąd we mnie takie myśli, dlaczego zachowałem się w ten sposób.

Powyżej przykładowy rozkład właśnie na pracę z cieniem. Zapraszam do testowania!

Przykładowa interpretacja powyższych kart: Osoba pyta jak może poprawić relacje z innymi oraz gdzie tkwi problem w jej zachowaniu.

Osoba pytająca musi zaakceptować to, że czasami rozwiązania znajdują się obok nas, ale aby móc je dostrzec, należy otworzyć się na możliwości i to, co dosłownie podsuwa nam los czy otoczenie. Zamykanie się na świat, siedzenie z założonymi rękami i czekanie aż “samo przyjdzie” nie jest drogą do zadowalających rozwiązań.

To, że czasami druga osoba nie ma dla nas czasu, albo po prostu my musimy swoje obowiązki dzielić na drobne a tym samym my nie mamy czasu dla innych, jest czymś naturalnym. Żyjemy w okresie, gdzie wszystko dzieje się szybko, szybko też następują zmiany i koniecznie jest nasze dostosowywanie się do nich. Wybaczmy więc i naszym bliskim i sobie, że możemy być czasami niedostępni i zagonienie. Nie strzelajmy przysłowiowego “focha” ani też nie generujmy niepotrzebnych spięć. Osoba pytająca musi zrozumieć, że poprzez milczenie i “karanie” nie osiągnie fajnej relacji z bliskimi.

Zmiana sugerowana dla osoby pytającej, i zaakceptowanie jej, sprawi, że pojawią się nowe możliwości oraz nowe świeże spojrzenie na świat (pokazuje to karta Głupca). Nowa droga, nowa nauka, nowe doświadczenia a wszystko to dzięki zmianie swojej postawy i pracy nad własnymi emocjami. Medytacja i uspokojenie się będzie również dobrym posunięciem. Dla pytającego najważniejsze jest zapanowanie nad sobą i tym w jaki sposób reaguje na innych. Zaprzestanie wchodzenia w wiecznie obrażoną postawę i zrozumienie że dialog jest najważniejszy.

Gdzie szukać pomocy? Odpowiada Paź Mieczy: w słowach, pismach, artykułach, wszelkiego rodzaju myślach zapisanych czy też wypowiedzianych. Mogą to być audycję pomagające w otworzeniu się na innych, artykuły czy też fora i grupy wsparcia. Najważniejszym zadaniem tutaj jest otworzenie się na innych i wyjście zza barykady niezadowolenia, którą pytający zbudował wokół siebie.

Podobne wpisy

Dlaczego tak postępuje i co będzie dalej? – ... Dzisiaj chciałabym zaprezentować rozkład, który wymyśliłam przy okazji pytania jednej z osób odnośnie czyjegoś zachowania i tego, czego można się dale...
Dokładna analiza związku – rozkład tarota Analiza związku za pomocą kart tarota to jedno z podstawowych zagadnień i pytań jakie przewijają się w Waszych mailach. Rozkłady tarota do takiej ana...
Autorski rozkład na prognozowanie przyszłych wydar... Kiedy pracujesz z kartami już jakiś czas, często zdarza się, że ogólno dostępne i ogólno znane rozkłady, stają się niewystarczajace. Czegoś brakuje, c...
Autorski rozkład na wyjaśnienie sytuacji czyli ana... Jak pewnie większość z nas wie, lub słyszała, lub widziała, nasza reprezentacia pięknie przegrała swój pierwszy mundialowy mecz. Jeśli pamiętacie lub ...
Porady Tarota, czyli o tym, że tarot pomoże ci naw... Każda dziedzina naszego życia może zostać wspierana radami tarota. Wystarczy tylko (lub aż) zadać mądre, przemyślane pytanie, takie, które pozwoli tar...

Irmalia czyli Irka z Południa

Cześć! Jestem tarocistką, ezoteryczką, wróżką....Chcesz się ze mną skontaktować? Skorzystaj ze strony kontakt, znajdziesz tam mój adres e-mail jak również formularz kontaktowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pozostańmy w kontakcie!

Wpisz swój adres e-mail i otrzymuj powiadomienia o nowych wpsach na blogu i innych promocjach.
WYŚLIJ
close-link

ZOSTAŃMY W KONTAKCIE

Odwiedź i polub moje pozostałe serwisy
close-link
POTRZEBUJESZ ODPOWIEDZI TAROTA?

Już tutaj możesz do mnie napisać. Wypełnij formularz i poczekaj na wiadomość zawierającą informację na temat warunków sporządzenia wróżby.


X
POTRZEBUJESZ RADY TAROTA???