Cień, praca z cieniem, o co chodzi w tych pojęciach?

Ano niejednokrotnie musimy zmierzyć się z pewnymi problemami, których powodem jesteśmy my sami, nasze zachowania, sposób myślenia, to jak działamy i co robimy. To właśnie nasz cień, nasze wady, które przyczyniają się do porażek i niepowodzeń.

Praca z cieniem za pomocą kart tarota to nic innego jak analiza właśnie swoich zachowań w kontekście problematycznych sytuacji. Dlaczego robię to co robię, skąd we mnie takie myśli, dlaczego zachowałem się w ten sposób.

Powyżej przykładowy rozkład właśnie na pracę z cieniem. Zapraszam do testowania!

Przykładowa interpretacja powyższych kart: Osoba pyta jak może poprawić relacje z innymi oraz gdzie tkwi problem w jej zachowaniu.

Osoba pytająca musi zaakceptować to, że czasami rozwiązania znajdują się obok nas, ale aby móc je dostrzec, należy otworzyć się na możliwości i to, co dosłownie podsuwa nam los czy otoczenie. Zamykanie się na świat, siedzenie z założonymi rękami i czekanie aż “samo przyjdzie” nie jest drogą do zadowalających rozwiązań.

To, że czasami druga osoba nie ma dla nas czasu, albo po prostu my musimy swoje obowiązki dzielić na drobne a tym samym my nie mamy czasu dla innych, jest czymś naturalnym. Żyjemy w okresie, gdzie wszystko dzieje się szybko, szybko też następują zmiany i koniecznie jest nasze dostosowywanie się do nich. Wybaczmy więc i naszym bliskim i sobie, że możemy być czasami niedostępni i zagonienie. Nie strzelajmy przysłowiowego “focha” ani też nie generujmy niepotrzebnych spięć. Osoba pytająca musi zrozumieć, że poprzez milczenie i “karanie” nie osiągnie fajnej relacji z bliskimi.

Zmiana sugerowana dla osoby pytającej, i zaakceptowanie jej, sprawi, że pojawią się nowe możliwości oraz nowe świeże spojrzenie na świat (pokazuje to karta Głupca). Nowa droga, nowa nauka, nowe doświadczenia a wszystko to dzięki zmianie swojej postawy i pracy nad własnymi emocjami. Medytacja i uspokojenie się będzie również dobrym posunięciem. Dla pytającego najważniejsze jest zapanowanie nad sobą i tym w jaki sposób reaguje na innych. Zaprzestanie wchodzenia w wiecznie obrażoną postawę i zrozumienie że dialog jest najważniejszy.

Gdzie szukać pomocy? Odpowiada Paź Mieczy: w słowach, pismach, artykułach, wszelkiego rodzaju myślach zapisanych czy też wypowiedzianych. Mogą to być audycję pomagające w otworzeniu się na innych, artykuły czy też fora i grupy wsparcia. Najważniejszym zadaniem tutaj jest otworzenie się na innych i wyjście zza barykady niezadowolenia, którą pytający zbudował wokół siebie.

Podobne wpisy

Autorski rozkład na wyjaśnienie sytuacji czyli ana... Jak pewnie większość z nas wie, lub słyszała, lub widziała, nasza reprezentacia pięknie przegrała swój pierwszy mundialowy mecz. Jeśli pamiętacie lub ...
Dlaczego tak postępuje i co będzie dalej? – ... Dzisiaj chciałabym zaprezentować rozkład, który wymyśliłam przy okazji pytania jednej z osób odnośnie czyjegoś zachowania i tego, czego można się dale...
Porady Tarota, czyli o tym, że tarot pomoże ci naw... Każda dziedzina naszego życia może zostać wspierana radami tarota. Wystarczy tylko (lub aż) zadać mądre, przemyślane pytanie, takie, które pozwoli tar...
Autorski rozkład na prognozowanie przyszłych wydar... Kiedy pracujesz z kartami już jakiś czas, często zdarza się, że ogólno dostępne i ogólno znane rozkłady, stają się niewystarczajace. Czegoś brakuje, c...

Irmalia czyli Irka z Południa

Cześć! Jestem tarocistką, ezoteryczką, wróżką....Chcesz się ze mną skontaktować? Skorzystaj ze strony kontakt, znajdziesz tam mój adres e-mail jak również formularz kontaktowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Zawartość chroniona!
POTRZEBUJESZ ODPOWIEDZI TAROTA?

Już tutaj możesz do mnie napisać. Wypełnij formularz i poczekaj na wiadomość zawierającą informację na temat warunków sporządzenia wróżby.


X
POTRZEBUJESZ RADY TAROTA???