Tarot Viceversa to jedna z najbardziej znanych talii, głównie z uwagi na tą innowacyjność: karyt są bowiem dwustronne. I nie chodzi tutaj tylko o to, że pokazana jest jasna i ciemna strona danej karty, ale mamy niejako powiększone jej znaczenie – ale to pokaże zaraz na przykładzie.

Talię można kupić w wersji zwykłej oraz tzw. delux, do której dołączona jest książka. Osobiście polecam tą z książką (niestety nie po polsku), ponieważ od razu mamy lepiej wyjaśnione znaczenia pozycji prostej i “odwróconej” chociaż w przypadku tej talii, to powiedziałabym właśnie “rozszerzonej”.

Karty mają standardowe rozmiary i fajny papier, łatwo się je tasuje. “
Obrazy autorstwa artysty Davide Corsi (Tarot Duchów, Tarot Wampirów Wiecznej Nocy). Włoski badacz Massimiliano Filadoro splótł symbole przedniej i tylnej strony kart, tworząc pełen zakres symboli służącej intuicji i odczytaniu Tarota.”

Wykonanie graficzne jest bardzo fajne, nie razi w oczy, jest tu wszystko tak jak być powinno i na swoim miejscu.

Oczywiście talia bazuje na kanonie Rider Waite’a więc moim zdaniem będzie nadawała się dla osób początkujących. Z resztą znam wiele kochanych osóbek, które właśnie na tej talii zaczynały swoją naukę tarota 😉

Mamy piękne kolory, które od razu nadają odpowiedni nastrój i wskazują na znaczenie karty (czy to pozytywne czy też negatywne).

Jest tutaj spójność, jest fajna kompozycja i uważam, że wspaniale się je czyta. 

A teraz o samej dualności czy też dwustronności kart:

Osiem monet w pozycji prostej

Osiem monet w pozycji odwrotnej

Powyżej karta ósemki monet: pozycja prosta i odwrotna. To w jakiej pozycji jest karta zobaczycie w dolnym rogu: jeśli po prawej to prosta, gdy po lewej: odwrotna.

Pozycja prosta wskazuje na ciężką, powtarzalną ale również i perfekcyjnie opanowaną pracę. Mówi o doskonałości w tym co robimy, znajomości rzemiosła i opanowaniu. Na karcie odwróconej widzimy jednak coś innego, czy też nowego: chłopca, który obserwuje pracę mistrza. Monety są tutaj eteryczne, przeźroczyste: ten chłopiec może przedstawiać naszego mistrza zanim się nim stał, a monety mogą być jego marzeniem. Może to być również uczeń, który obserwuje to co mistrz czyni. A może to dziecko pracującego mężczyzny? I powód jego starań i poświęceń? Fajne rozszerzona interpretacja, która oczywiście będzie zależała od sąsiadujących kart, niemniej jednak dla mnie to takie dodatkowe wisienki na torcie.

Królowa Monet pozycja prosta

Królowa monet pozycja odwrócona


Rydwan pozycja prosta

Rydwan pozycja odwrócona

Jak widzicie te karty mają swój niewątpliwy czar a ich dualność jest mega zaletą. W rozkładach warto odwrócić sobie karty, po tym już jak się je wybrało, bo nasza interpretacja dzięki temu zyska zupełnie nowy wymiar i nas samych może zadziwić to jak głębokie myśli wpadną do naszej głowy.

Talia godna polecenia, z całą pewnością. Cena jest bardzo przystępna no a my sami dostajemy mega pole do popisu dla naszej intuicji. 


Irmalia czyli Irka z Południa

Cześć! Jestem tarocistką, ezoteryczką, wróżką....Chcesz się ze mną skontaktować? Skorzystaj ze strony kontakt, znajdziesz tam mój adres e-mail jak również formularz kontaktowy.

4 Komentarze

Gośka · Grudzień 18, 2018 o 7:29 pm

Wyjątkowa osoba, doskonała tarocistka, super blogerka a do tego, co powinnam umieścić na samym początku ale znalazło się na końcu, ponieważ, to wisienka na torcie – wspaniała kobieta.

Bardzo sie cieszę, że mogłam Ciebie poznać.

    admin · Grudzień 18, 2018 o 7:32 pm

    Dziękuje 🙂 Zawstydziłam się 🙂

Irena · Grudzień 19, 2018 o 8:53 pm

Ależ piękna talia…i oczywiście recenzja talii Super

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pozostańmy w kontakcie!

Wpisz swój adres e-mail i otrzymuj powiadomienia o nowych wpsach na blogu i innych promocjach.
WYŚLIJ
close-link

ZOSTAŃMY W KONTAKCIE

Odwiedź i polub moje pozostałe serwisy
close-link
POTRZEBUJESZ ODPOWIEDZI TAROTA?

Już tutaj możesz do mnie napisać. Wypełnij formularz i poczekaj na wiadomość zawierającą informację na temat warunków sporządzenia wróżby.


X
POTRZEBUJESZ RADY TAROTA???