W mojej bilbioteczce posiadam sporą ilość ksiązek ezoterycznych i tych traktujących o magii (oprócz tego jestem również fanką thillerów, sensacji i oczywiscie horrorów). Zawsze szukałam również dobrej pozycji o tym, jak magia może towarzyszyć nam w codziennym życiu i myślę, że pozycja “Magiczna Pani domu” może śmiało być nazwana takim porządnym, rzetelnym poradnikiem.

Co znajdziemy w książce?

Ano naprawdę sporo ! Mamy podział przede wszystkim na dwie części: pierwsza traktuje o pradawnych sztukach i ich współczesnych zastosowaniach, druga część to natomiast praktyczne zastosowanie działań magicznych, czarów i rytuałów.

Zaklęcia i ich zakres jest bardzo szeroki: od odnajdywania miejsca na parkingu, poprzez zwalczanie insektów, czary związane z pożywieniem czy też magię kamieni.

Opisane mamy również poszczególne fazy dnia i wpływ na nie słońca, który też możemy wzmocnić odpowiednimi inwokacjami.

W książce nie zabrakło również opisów kolorów i ich wpływu na nasze samopoczucie.

Jak również charakterystyki najbardziej popularnych ziół i ich znaczenia magicznego jak również praktycznego zastosowania w czarach.

Autorka podaje również przepisy na odpowiednie mieszanki ziół, mające wpływać na nasze codzienne życie. Fajne jest to, że są to zioła ogólnie dostępne a nie takie, których musimy poszukiwać w godzinach nocnych na cmentarzu usytuowanym w najciemniejszym zakątku naszej okolicy…

Książka nie jest pozbawiona grafik, ale są one bardzo oszczędne, z uwagi na to, że mamy masę tekstu i bardzo dużą ilość przydatnych informacji.

Na końcu książki znajduje się mały słownik oraz informacje podsumowujące o kamieniach, ziołach i ich magicznym zastosowaniu w zależności od potrzeb i sytuacji:

Kupując tą książkę podchodziłam z dystansem. Nie wierzyłam, że pozycja o “Magicznej Pani domu” może okazać się tak pełna informacji i konkretów. Śmiało mogę ją polecić, bo nie dość, że znajduje się w niej pokaźny zbiór przepisów, zaklęć i detali odnośnie magii użytkowej, to mamy również receptury na mieszanki ziołowe, olejki do namaszczania i wiele innych przydatnych dla współczesnej wiedźmy artefaktów.

Niby śmieszny tytuł, ale środek całkowicie poważny i dający nam kawał dobrej wiedzy.

POLECAM !


Irmalia czyli Irka z Południa

Cześć! Jestem tarocistką, ezoteryczką, wróżką....Chcesz się ze mną skontaktować? Skorzystaj ze strony kontakt, znajdziesz tam mój adres e-mail jak również formularz kontaktowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pozostańmy w kontakcie!

Wpisz swój adres e-mail i otrzymuj powiadomienia o nowych wpsach na blogu i innych promocjach.
WYŚLIJ
close-link

ZOSTAŃMY W KONTAKCIE

Odwiedź i polub moje pozostałe serwisy
close-link
POTRZEBUJESZ ODPOWIEDZI TAROTA?

Już tutaj możesz do mnie napisać. Wypełnij formularz i poczekaj na wiadomość zawierającą informację na temat warunków sporządzenia wróżby.


X
POTRZEBUJESZ RADY TAROTA???