Eh…. Nie spodziewałam się, że ta talia okaże się tak fajna i pogodna !

Zawsze unikałam grafik czy też elementów ze szkieletami, bo nie chciałam w podświadomości tworzyć takiego przyciągania pomiędzy mną a umarłymi ale: ta talia to kwintesencja kulty “Santa Muerte” wraz z jego najlepszymi akcetnami.

O samym kulcie Santa Muerte możecie przeczytać w internecie. Obecnie staje się on coraz bardziej popularny a w Meksyku standardem jest umieszczanie figurki “świętej śmierci” zaraz obok figur Madonny, Jezusa czy też innych świętych. Oczywiście kult został zakazany przez kościół katolicki (celowo pisane z małej litery) więc niewygodny jest on dla “władców” z watykanu, a co za tym idzie: na pewno warto zwrócić na niego uwagę.

Ale my skupimy się tutaj na tali Tarota “Santa Muerte”, która jest właśnie takim hołdem w kirunku samego kultu.

Talia wydana jest w dwóch wersjach: standardowej i limitowanej. Ta limitowana niestety z tego co sprawdziłam jest już niedostępna. Różnica była w opakowaniach: wersje standard dostajemy w porządnym tekturowym pudełku, natomiast limited była pakowana w….. trumienkę 🙂 Tak, małą trumienkę, nie wiem z czego wykonaną, ale wydaje mi się, że była to trumienka metalowa. Noooooo 🙂 Cóż za wspaniały pomysł !

Niemniej jednak, trumienka niedostępna, ale już standardowe karty jeszcze możecie kupić. Cała talia jest niebywale kolorowa. Wszędzie szkielety ale: to wesołe szkielety, jeden gra, drugi śpiewa, trzeci pije i mu się leje….. Naprawdę fajnie to wygląda, czuć tą energię i pogodną aurę i w żaden sposób tarot ten nie odstrasza kielitnów – ja powiedziałabym, że wręcz ciekawi.

Karty są dość mocne, ale nie jest to najgrubszy papier. Uważam jednak, że nie będą ulegały szybkiemu zniszczeniu. Wraz z kartami dostajemy standardowo małą książeczkę ze znaczeniami kart, ale wiadomo jak to przy tych książeczkach bywa: ja nawet nie czytałam.

Poniżej kilka zdjęc. Prawda że wspaniały?


Irmalia czyli Irka z Południa

Cześć! Jestem tarocistką, ezoteryczką, wróżką....Chcesz się ze mną skontaktować? Skorzystaj ze strony kontakt, znajdziesz tam mój adres e-mail jak również formularz kontaktowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pozostańmy w kontakcie!

Wpisz swój adres e-mail i otrzymuj powiadomienia o nowych wpsach na blogu i innych promocjach.
WYŚLIJ
close-link

ZOSTAŃMY W KONTAKCIE

Odwiedź i polub moje pozostałe serwisy
close-link
POTRZEBUJESZ ODPOWIEDZI TAROTA?

Już tutaj możesz do mnie napisać. Wypełnij formularz i poczekaj na wiadomość zawierającą informację na temat warunków sporządzenia wróżby.


X
POTRZEBUJESZ RADY TAROTA???