Guardian Tarot, inaczej określany tarotem “Drzew” lub strażników, to kolejna inna niż wszystkie talia. Poznałam ją dzięki filmikom na youtube i stwierdziłam, że ponownie, koniecznie muszę mieć ją w swojej kolekcji.

Talia jest specyficzna, bo bohaterami jej są drzewa. Ale nie takie słodkie, cukierkowe drzewka, ale ludzie drzewa: wysokie, z wizerunkami twarzy przypominającymi człowieka, z pustymi oczodołami…. I wydawałoby się, że to mroczna talia, taka do pracy z cieniem i mogąca niejednego wystraszyć, ale nie: tak nie jest. Te wizerunki dla mnie są ciepłe, nawet te “najstraszniejsze” karty wcale nie są takie straszne, są po prostu inne, ale jakże inspirujące. Kolejny raz możemy patrzeć na tarota z innej perspektywy: nie tych tradycyjnych kart, ze z góry określonym znaczeniem, ale takich, których wizerunki mogą poszerzyć naszą interpretację a sama kolorystyka może pogłębić nasze wrażenia. Dla mnie ta talia jest magiczna i jestem bardzo bardzo zadowolona że udało mi się ją zdobyć.

A co do samej talii, to oczywiście otrzymujemy piękne, trwałe opakowanie z magnesikiem, więc talia ma już swoje mieszkanko. Karty są dość szerokie, ale spokojnie dają się tasować. Papier twardy, wytrzymały, widać, że użyto dużej gramatury. Obrazy są stworzone akwarelami, dla mnie kolejna technika, która sprawia, że karty tarota odbiera się “inaczej”. Uwielbiam te akwarelowe plamki, to jak farba wnika w papier i tworzy jedyne w swoim rodzaju kolorystyczne akcenty…..

Piękna talia, nietypowa, kolekcjonerska i dla koneserów. Polecam !


Irmalia czyli Irka z Południa

Cześć! Jestem tarocistką, ezoteryczką, wróżką....Chcesz się ze mną skontaktować? Skorzystaj ze strony kontakt, znajdziesz tam mój adres e-mail jak również formularz kontaktowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pozostańmy w kontakcie!

Wpisz swój adres e-mail i otrzymuj powiadomienia o nowych wpsach na blogu i innych promocjach.
WYŚLIJ
close-link

ZOSTAŃMY W KONTAKCIE

Odwiedź i polub moje pozostałe serwisy
close-link
POTRZEBUJESZ ODPOWIEDZI TAROTA?

Już tutaj możesz do mnie napisać. Wypełnij formularz i poczekaj na wiadomość zawierającą informację na temat warunków sporządzenia wróżby.


X
POTRZEBUJESZ RADY TAROTA???