Tarot Mary El, czyli autorstwa Marie White, to jedna z najbardziej rozpoznawalnych  talii na świecie. Karty przedstawiające realne, olejne obrazy autorki, to absolutnie majstersztyk i jednocześnie inne podejście do standardowych tarotowych obrazów.

Wystarczy spojrzeć na kartę Kapłana:

Niesamowite prawda? Co czujesz patrząc na niego? Postać karmiąca dwoje dzieci? A może to jakaś karykatura człowieka? A kim są te dzieci, dlaczego tak wyglądają? Dlaczego postać jest taka smutna i chuda, skąd jej tatuaże na policzkach? Fenomenalne, głębokie, niesamowicie wielo poziomowe przesłania z kart.

Obok tej talii nie da się przejść obojętnie, ale nie jest to talia ani dla początkujących, ani dla tych, którzy opierają się o Rider Waite’owską symbolikę tarota – takie osoby po prostu jej nie zrozumieją i nie będą w stanie przyzwyczaić się do tych specyficznych i niejednokrotnie bardzo mrocznych obrazów. Jeśli jednak ktoś zobaczy, zastanowi się dłużej chociażby nad kilkoma kartami, zdecydowanie odkryje ich głębsze przesłanie i wiem po sobie, że ta talia stanie się dla niego niczym wrota do własnej podświadomości i duchowości.

O samej talii: przychodzi w dużym pudełku i mówiąc dużym mam na myśli naprawde duże. W pudełku oprócz talii mamy również obszerną, pełnowymiarową książkę, która jest dla nas nieodłącznym przewodnikiem po wizjach i malowidłach autorki. Nie ma wydania polskiego także musimy znać i posługiwać się językiem angielskim.

Karty są bardzo duże – często ludzie po prostu je przycinają, ale ja swoje zostawiłam w pierwotnej formie. Każda z nich to tak jak wspomniałam, olejny obraz autorki talii. Z resztą te obrazy były sprzedawane na aukcjach podczas promocji samych kart i osiągały naprawdę spektakularne ceny.

Jeśli ktoś lubi talie inne, głębokie, takie zmuszające do dłuższego myślenia, bez podania na tacy gotowego rozwiązania, a jednocześnie chce się rozwijać duchowo, zagłębiać w swoją intuicję i myśli: POLECAM i zarazem OSTRZEGAM – to nie jest talia którą się tylko lubi…. Ją można albo kochać, albo z uwagi na to że jest tak inna, nienawidzić. Ja kocham !

Ps. Raczej nie do kupienia w dobrej cenie w PL. Swoją sciągałam z Bookdepistory.

Podobne wpisy

The Fountain Tarot czyli jedna z najpiękniejszych ... Muszę przyznać, że od dawna żadna talia nie zachwyciła mnie tak bardzo i tak mocno. Ta, The Fountain Tarot, to taka talia, z którą nie chciałoby się r...

Irmalia czyli Irka z Południa

Cześć! Jestem tarocistką, ezoteryczką, wróżką....Chcesz się ze mną skontaktować? Skorzystaj ze strony kontakt, znajdziesz tam mój adres e-mail jak również formularz kontaktowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pozostańmy w kontakcie!

Wpisz swój adres e-mail i otrzymuj powiadomienia o nowych wpsach na blogu i innych promocjach.
WYŚLIJ
close-link
POTRZEBUJESZ ODPOWIEDZI TAROTA?

Już tutaj możesz do mnie napisać. Wypełnij formularz i poczekaj na wiadomość zawierającą informację na temat warunków sporządzenia wróżby.


X
POTRZEBUJESZ RADY TAROTA???