Osoby uczące się wróżenia z kart, czy to tarota, czy zwykłych, zapewne nie raz spotkały się z bardzo znanym i uniwersalnym rozkładem krzyża celtyckiego. Jest to wspaniały rozkład do odpowiedzi na konkretne pytania, przedstawiający wiele informacji oraz rad plynących od kart.

Przeglądając serwis pinterest, znalazłam dość ciekawą odmianę krzyża celtyckiego, którą to chciałabym pokazać i z resztą sama zapamietać:

  1. Pytający, karta przedstawiająca jego obecną sytuacje
  2. Siły mające wpływ na pytającego, zwykle jako przeszkoda w danej chwili
  3. Tło, podstawa problemu
  4. Niedawna przeszłość
  5. Bliska przyszłość
  6. Działanie sił wyższych
  7. Problemy, przeszkody, obawy pytającego
  8. Działania otoczenia, pomoc z otoczenia
  9. Rada
  10. Wynik, odpowiedź na pytanie

Jak widzimy, karty odnośnie obecnej sytuacji, przeszkód i podstawy problemu, mają znaczenie jak w standardowym rozkładzie krzyża celtyckiego. Inaczej sprawa ma się przy karcie 5, która tutaj jest opisana jako nabliższa przyszłość, 6, która pokazana jest jako działanie sił wyższych, 7 która jest tutaj przeszkodą/obawami oraz 9 jako rada.

Moim zdaniem rozkład jest godny uwagi, bowiem działanie sił wyższych może tutaj w fajny sposób pokazywać to, czego kwerent może oczekiwać i na czym polegać. Obawy i przeszkody na miejscu 7 też mają sensowne wytłumaczenie, chociażby z samego faktu z czym kojarzymy liczbę 7. Karta ta jest również na poziomie “tła” sprawy, dlatego też można ją od razu intuicyjnie łączyć i rozpatrywać obie karty razem.

W następnym wpisie przedstawię przykładowy rozkład z wykorzystaniem tej opcji krzyża celtyckiego, wraz z interpretacją. Zachęcam do własnych testów.

 

Podobne wpisy

Krzyż celtycki inaczej, film Poniżej zamieszczam film w nawiązaniu do niedawnego wpisu o odmianie krzyża celtyckiego. Film wyjaśnia położenie kart i jest również nagrany z moją in...

Irmalia czyli Irka z Południa

Cześć! Jestem tarocistką, ezoteryczką, wróżką....Chcesz się ze mną skontaktować? Skorzystaj ze strony kontakt, znajdziesz tam mój adres e-mail jak również formularz kontaktowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pozostańmy w kontakcie!

Wpisz swój adres e-mail i otrzymuj powiadomienia o nowych wpsach na blogu i innych promocjach.
WYŚLIJ
close-link

ZOSTAŃMY W KONTAKCIE

Odwiedź i polub moje pozostałe serwisy
close-link
POTRZEBUJESZ ODPOWIEDZI TAROTA?

Już tutaj możesz do mnie napisać. Wypełnij formularz i poczekaj na wiadomość zawierającą informację na temat warunków sporządzenia wróżby.


X
POTRZEBUJESZ RADY TAROTA???