Post dla osób uczących się tarota i zdobywających doświadczenie w tzw. kartach dnia.

Chciałabym Wam dzisiaj pokazać jakie dwie karty wylosowałam na dzień dzisiejszy:

Szczególnie chciałabym abyście zwrócili uwagę na same obrazy, które karty przedstawiają. Karty pochodzą z talii “The Wild Unknown Tarot” i pierwsza z nich jest kartą Wieży a druga to 5 pentakli.

Sam archetyp wieży i 5 pentakli pozostawię bez omawiania – informacje można znaleźć w internecie, w książkach, i na pewno sami zgłębiacie tą wiedzę (zakładam tak, bo przecież czytacie ten post :)).  W kartach dnia często bowiem chodzi o coś innego: o obrazy, o to, co przedstawiają nam karty DOSŁOWNIE. Mamy więc złamane drzewo, rażone piorunem, jego górna cześć płonie, jest wyraźnie zaznaczony czerwony kolor ognia, możemy się więc domyślić, że panuje tam żar, gorąc. Na drugiej karcie natomiast widnieje róża, której płatek odpada, ona więdnie, cała znaduje się w ciemnym otoczeniu, jakby pod powierzchnią a ogólny wydźwięk tej karty jest smutny i przygnębiający. Nad różą widzimy łańcuszek pentakli. I teraz jak takie karty dnia mogą przedstawić nam sytuacje, które nas czekają? Ano moja dniówka wyglądała dzisiaj tak:

  1. Konto firmowe wyczyszczone, trzeba było zrobić przelewy
  2. Jestem po operacji nogi i miałam założone kilka szwów. W dniu dzisiejszym strupki z tych szwów odpadły i szycie przypominało taką gałązkę/drzewko odgałęzieniami (zobaczcie na kartę wieży).
  3. Ponieważ 4 tygodnie nosiłam gips, skóra pod nim wygląda dość… specyficznie, tzn. łuszczy się. Kto miał złamanie wie o czym mówię. Dzisiaj, siedząc w ogrodzie i uwalniając moją nogę z ortezy (aby trochę pooddychała, było mi bardzo gorąco!) zauważyłam, że kolejne płaty skóry odpadają (spokojnie, to tylko naskórek:)) w wielkościach dosłownie jak płatki róży !
  4. 22 telefon: złapałem gume. W lesie. Ciemnym. Tutaj znowu karta wieży (i archetyp nagłego, niespodziewanego wydarzenia) oraz powiązanie z finansami (naprawa) oraz samochodem (na karcie 5 pentakli łańcuszek o którym wspomniałam wcześniej, wygląda jak tablica w samochodzie.

Widzicie ile informacji podały tylko dwie karty? Ileż nowych znaczeń można wyciągnąć z obrazów?

Dniówki to najlepszy sposób nauki kart – nie zdobędziecie lepszej wiedzy niż ta, która płynie z własnego doświadczenia !

Podobne wpisy

Karty dnia, czyli jak najlepiej zrozumieć swoje ta... Często początkujący tarociści spotykają się ze sformułowaniem, że aby jak najlepiej poznać przesłanie swojej talii, swoich kart, aby dobrze zrozumieć ...

Irmalia czyli Irka z Południa

Cześć! Jestem tarocistką, ezoteryczką, wróżką....Chcesz się ze mną skontaktować? Skorzystaj ze strony kontakt, znajdziesz tam mój adres e-mail jak również formularz kontaktowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pozostańmy w kontakcie!

Wpisz swój adres e-mail i otrzymuj powiadomienia o nowych wpsach na blogu i innych promocjach.
WYŚLIJ
close-link

ZOSTAŃMY W KONTAKCIE

Odwiedź i polub moje pozostałe serwisy
close-link
POTRZEBUJESZ ODPOWIEDZI TAROTA?

Już tutaj możesz do mnie napisać. Wypełnij formularz i poczekaj na wiadomość zawierającą informację na temat warunków sporządzenia wróżby.


X
POTRZEBUJESZ RADY TAROTA???